EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, За кордоном
  32062  138

 Проросійська влада Придністров'я протестуює проти експорту української електроенергії в Молдову

Раніше Молдова купувала електроенергію у розташованої у Придністров'ї Кучурганської ГРЕС, що належить російській державній компанії "Інтер РАО ЄЕС".

Влада самопроголошеної ПМР розцінила як "частину політичної кампанії проти Росії і Придністров'я" укладення контракту на експорт української електроенергії в Молдову.

Про це пише Лівий берег.

"Це явно один із заходів політичного характеру, спрямованих безпосередньо проти Росії і Придністров'я. Це наслідок тієї політики, яку ми спостерігаємо зараз і щодо Кучурганської ГРЕС, і щодо Придністровської залізниці, і щодо загального пресингу на економіку Придністров'я", - заявив "міністр економіки" невизнаної ПМР Сергій Оболоник.

На його думку, офіційна влада Молдови віддали перевагу українській електроенергії з метою витіснення російського бізнесу з енергетичного ринку республіки. "Це спроба видавити російського інвестора і відчутно зачепити Росію", - підкреслив Оболоник.

Кучурганська ГРЕС через компанію "Енергокапітал" поставляла останні два роки електроенергію Молдові, яка своїми потужностями покриває потреби на 20%. Термін контракту минув 31 березня 2017 р. З 1 квітня 2017 року постачання веде ДТЕК Ріната Ахметова, яка запропонувала $ 50,2 за мегават-годину, проти $ 54,4 - від Молдавської ГРЕС.

Кучурганська ГРЕС - найбільший платник податків Придністров'я та основний постачальник валюти. В останні два роки в регіоні гостра валютна криза, викликана прагненням влади утримувати курс місцевого рубля.

Глава ради Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) та радник президента НАЕК "Енергоатом" Костянтин Запайщиков раніше заявляв, що в експорт української електроенергії в Молдову повинні увійти надлишки атомної електроенергії, які не задіяні в енергобалансі України.

Як заявляв Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, експорт електроенергії в Молдову вигідний атомній промисловості, оскільки дозволить завантажити недовантажені блоки АЕС і поліпшить фінансовий стан НАЕК "Енергоатом". На думку експертів, експорт у Молдову збільшить обсяг валютної виручки України на 150 млн дол США та забезпечить додаткові відрахування до бюджету до 30 млн дол США.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n435035
VEhrNGRrdzVRekV3VEROUmRHUkhRVEJNVUZGMFpFZERNRXhxVVhWMFEzZG1Ua05qTUV3M1VYVTVRekF3VERkUmMzUkRkMlpPUTJZd1dVUlJkVTVETURCTU0xSnNkRWRDTUZsTVVtZE9ReXN3VEVsdU1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору