EN|RU|UK
 Політика України
  5806  23

 Кабмін затвердив порядок ввезення книг із Росії, ОРДЛО і Криму

Не потрібен дозвіл на ввезення видавничої продукції, яку ввозять громадяни в ручній поклажі або в багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт КМУ, сьогодні під час засідання уряд ухвалив постанову, якою затверджено порядок ввезення видавничої продукції з території РФ, а також окупованих територій України.

"Постановою визначено, що видачу (відмову, анулювання) дозволу здійснюватиме Держкомтелерадіо. Відповідно до Порядку для отримання дозволу на ввезення видавничої продукції з Росії та окупованої території України суб'єкт господарювання має подати у письмовій або паперовій формі заяву, один примірник оригіналу видання, що ввозиться, або його електронний відповідник у форматі PDF, оригінал або нотаріально засвідчену в установленому порядку копію угоди, укладеної з власником прав на видання, та рецензію, складену державною мовою фахівцем (експертом) щодо оцінки та характеристики змісту видання", - йдеться в повідомленні.

У разі виявлення Держкомтелерадіо ознак невідповідності Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, документи передаються на розгляд експертної ради. Саме рішення експертної ради є підставою для надання дозволу або відмови на ввезення книг.

Читайте також: Припинення ввезення російських ліків не зашкодить українцям, - Супрун

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту".

Відповідно до закону не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом:
  • спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади;
  • пропагує війну, вчинення терористичних актів;
  • пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку;
  • розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу;
  • посягає на права і свободи людини;
  • пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України;
  • використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.
Не потребує отримання дозволу на ввезення видавнича продукція, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435036
VEhrNGRrdzVSMWN3VEhwUmRqbERLekJaUkZKbmJucFJkWFJET1RCTWFsRnpPVU0wWms1REt6Qk1jbEpuT1VNdk1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRXRFVVhaMFIwSXdXbUpTYW5jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору