EN|RU|UK
 Економіка
  2034  21

 Мінфін не пояснює, чому відбувається затягування з врегулюванням ринку, - Южаніна про гральний бізнес

Міністерство фінансів повинно було подати і зареєструвати законопроект щодо врегулювання в цілому гральної діяльності в Україні, з концептуальними змінами в частині лотерей. Однак цей законопроект не зареєстрований і не був оприлюднений.

"Тому на сьогодні з огляду на кількість законопроектів (про гральний бізнес. - Ред.), які вже є в профільному Комітеті ВР, є необхідність говорити з урядом щодо їхніх планів з цього питання на поточний рік: чи є у них напрацювання, чи є бачення, як можна чинити в частині державних лотерей і інших видів грального бізнесу", - розповіла глава Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики, Ніна Южаніна журналістам ділового порталу Hubs , повідомляється в блозі Южаніної на "Кореспондті".

"На засіданнях профільного Комітету ВР представники Мінфіну не пояснювали, чому не прийняті нові Ліцензійні умови для проведення державних лотерей. Хоча напередодні прийняття бюджету-2017 були з боку Кабміну були обіцянки, що в стінах Верховної Ради розглядатимуть цей законопроект, тому що він є бюджетосвторювальним, але ми його в підсумку так і не розглянули. І більш того, він не був навіть зареєстрований. Тому зараз більше питань, ніж відповідей", - коментує Южаніна.

В Україні далі розмов про врегулювання питання щодо легітимізації грального бізнесу справа поки не просунулася. Більш того, на практиці не реалізується навіть чинне законодавство. Наприклад, ще в 2012 р був прийнятий новий закон "Про державні лотереї". Але Міністерство фінансів досі не прийняло Ліцензійні умови для організаторів державних лотерей, як було записано в законі. Компаніям - операторам держлотерей - просто продовжили "старі" ліцензії. За фактом, ринок держлотерей сильно "тінізований". Відрахування до держбюджету - низькі. Це при тому, що в держреєстрі офіційно зареєстровано понад 160 держлотерей. Та й в цілому ринок азартних ігор (незважаючи на їх офіційну заборону) продовжує процвітати в "тіні". При цьому, дві компанії - організатори держлотерей в Україні - і зовсім потрапили під економічні санкції від РНБО в зв'язку з російською агресією. Тим часом в парламенті безуспішно припадає пилом з десяток депутатських законопроектів про детінізацію ринку лотерей та азартних ігор. Урядовий же законопроект до Верховної Ради так і не надійшов.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n435048
VEhrdlVYSjBRekl3VEVSUmRtUkhWekJNTTFGelF6aDJNRXhRVW1kT1EzY3dUSFpTYWs1RE9UQk1hbEYxVTBSUmMyUkhWekJNWmxGMlpFTXhNRmxGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору