EN|RU|UK
 Політика України
  2201  10

 Роботи кандидатів у Верховний Суд будуть надані лише за запитом до їхніх авторів, щоб уникнути спекуляцій під час конкурсу, - голова ВККС Козьяков

Одне з головних завдань судової реформи полягає в оновленні суддівського корпусу. Жодна країна світу не проводила конкурси в головний суд країни в таких масштабах.

Про це в ексклюзивному коментарі "Цензор.НЕТ" розповів голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Вища кваліфікаційна комісія оголосила відбір на 600 вакансій суддів у місцеві суди

"Комісія більше за кандидатів зацікавлена ​​в тому, щоб конкурс мав високу репутацію. Кожен крок конкурсу у Верховний Суд ВККС здійснюється відповідно до чинного законодавства і з високим ступенем прозорості всіх етапів. Сенс у тому, щоб відібрати найкращих суддів за трьома параметрами: компетентності (професійної, соціальної та особистої), доброчесності та професійної етики. Кожна компетенція конкурсанта оцінюється на відповідному етапі. Закінчився перший етап конкурсу, за результатами якого ми частково з'ясували рівень професійної компетенції кандидатів. Під час цього етапу максимальний бал, який може отримати кандидат - 210. Усього під час усіх процедур кваліфікаційного оцінювання - 1000 балів. Сукупний мінімальний прохідний бал 29 березня подолали 382 кандидати", - повідомив голова ВККС.

"Методика оцінки для цього етапу ("Положення про порядок і методології кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінки та засоби їх встановлення) була затверджена і оприлюднена 3 листопада 2016 до початку конкурсу. Відповідно до неї комісія зобов'язана: а) прийняти рішення про мінімально допустимий бал на кожному етапі іспиту; б) рішення про допуск до другого етапу кваліфікаційного оцінювання. Закінчився етап - ми підбили підсумки згідно з п. 6 розд. І, а також п. 6.2. глави 6, розд. II зазначеної Методики. За підсумками сумарного балу додалося аж 43 кандидати, і серед них - адвокати, вчені, судді нижчих інстанцій", зазначив Козьяков.

"Ніякої сенсації не сталося. Методологію проведення конкурсу розробляли найкращі експерти - вітчизняні й міжнародні. Ніхто не придумував велосипед. Здається, коли проходив конкурс на детективів НАБУ, після такого ж етапу з понад двох тисяч кандидатів залишилася тисяча. Члени ВККС неодноразово роз'яснювали методику перевірки робіт громадськості. Повторюю: з усіх робіт було вилучено перші сторінки, роботи були закодовані, відскановані й завантажені в авторизовану комп'ютерну базу Комісії. Кожне завдання перебувало під окремим внутрішнім кодом системи. Після того, як член ВККС виставив оцінку, робота зникає - на екран виводиться загальна оцінка лише після того, як проставлені оцінки всіма членами комісії. Персоніфікація робіт здійснюється тільки після того, як програма робить перелік за балами. Це робить неможливим зв'язування перевірки роботи з персоналіями кандидата", - підкреслив голова ВККС.

Козьяков зазначив, що об'єктивність перевірки робіт кандидатами ґрунтується на формулярах і критерії оцінки, які були розроблені й надані ВККС фахівцями проекту ЄС. "Особливо звертаю увагу, що існують типи завдань, до яких не може бути використано нормальний розподіл як математичний інструмент. В Україні ніколи не обирали суддів на конкурсі - не всі можуть звикнути до цього факту. Звичайно, деяким кандидатам прикро, що вони не пройшли далі. Але, по-перше, кожен може звернутися до суду, якщо вважає, що його права були порушені. По-друге, оголошуючи умови до початку конкурсу, ми не попереджали кандидатів щодо публікації їхніх робіт. Зробити це зараз - значить змінити умови під час конкурсу. Ми повинні враховувати позицію не тільки тих учасників, для яких конкурс закінчився, а й тих, які продовжують брати в ньому участь. Завантаження в мережу 520 робіт призведе до спекуляцій і до можливих погроз конкретним кандидатам. Про це, до речі, йдеться в п. 48 висновку Консультаційної ради Європейських суддів №17", - нагадав голова ВККС.

"По-третє, політикам і тим, хто не задоволений публічними результатами, властиво робити гучні заяви. Ще Македонський сказав, що "напад - це найкращий захист". Запевняю громадськість, що ВККС буде приймати рішення про надання роботи їхнім авторам за персональним запитом. У цьому випадку кандидат має можливість за бажанням оприлюднити свою роботу. Ще раз нагадую, що професійні якості кандидатів оцінює не громадськість, а уповноважений на це орган, який несе відповідальність, покладену на нього державою", - резюмував Козьяков.

Нагадаємо, 7 листопада 2016 року ВККС оголосила про початок конкурсу на посади 120 суддів нового Верховного Суду. 16 лютого Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала тестування кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. За результатами іспиту на посади у Верховний Суд до співбесіди допущені 382 кандидати.

Також читайте: Громадська рада доброчесності вимагає оприлюднити результати конкурсу до Верховного суду: "Це не просто цифри"


Источник: https://ua.censor.net.ua/n435103
VEhrdlVXMTBReXN3VEdaU2FrNUhVREJNY2xGMmRFTjVUSGt2VVhWMFEzY3dURE5SZEU1RE5EQk1WRkZ6VGtkRFprNUROakJNTjFGMlpFTTJNRmxRVW1kT1IwSm1Ua05UTUV4WVVtZE9SMFl3VERkUmMzUkRPVEJNYWxGMVUwUlJiMlJIUkRCTVVqZ3dTa3hSYlhSRFlUQkxTRkZ2ZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору