EN|RU|UK
 Політика України
  3802  43

 Яценюк виступає за створення нового формату співпраці "НАТО+"

Збройні сили Альянсу та України мають бути на одному рівні підготовки та оборонятися однією зброєю.

"Не бійтеся постачати оборонювальну зброю для України. Не бійтеся Росії. Ми захищаємо ваші кордони. Наші вояки зі зброєю в руках захищають безпеку Європи", - звернувся Арсеній Яценюк до партнерів з НАТО під час ювілейного 10-го Київського Безпекового форуму, організованого Фондом "Відкрий Україну".

Арсеній Яценюк виступив під час дискусії "Зміцнення співробітництва та безпеки України та країн Балтії", в якій на його запрошення беруть участь прем'єр-міністри України Володимир Гройсман, Естонії Юрі Ратас, Латвії Маріс Кучинскіс та Литви Саулюс Скверняліс у форматі, який був вперше заснований у 2015 році в Ризі з його ініціативи як тогочасного глави українського уряду.

Читайте також: Яценюк відкрив ювілейний 10-й Київський безпековий форум

Арсеній Яценюк підкреслив, що Європа і НАТО "повинні для себе зробити висновки, яким чином відповідати на нові виклики".

Він наголосив, що Україна "заплатила надто велику ціну за відсутність політичної волі серед країн-членів НАТО у 2008 році заявити на весь світ, що Україна і Грузія отримують План дій щодо членства в НАТО": "Ціна цьому - анексована територія Грузії. Ціна цьому - анексований Крим, тимчасово втрачений Донецьк і Луганськ. Ціна цьому - військові злочини в тому числі в Сирії".

"На силу треба завжди відповідати силою. По-іншому у світі не буває. Це єдиний формат, який розуміють диктаторські режими", - наголосив він.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Безпековий форум на тему "Старі конфлікти і нові тенденції: стратегії для мінливого світу". ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ

Арсеній Яценюк висловив переконання, що партнери з НАТО "повинні подумати над новим форматом співробітництва": "Я б його назвав НАТО+" "На моє переконання, формат НАТО+ повинен передбачати, що Збройні Сили тих країн, які входять в цей формат, є повністю взаємопов'язані та взаємоефективні разом з країнами-членами НАТО. Ми повинні повністю відповідати всім стандартам збройних сил країн-членів Альянсу", - підкреслив він.

"Розумію, що зараз немає політичної волі швидко прийняти Україну в Альянс. Але повинна бути політична воля, щоби збройні сили країн-членів НАТО і Збройні Сили України були на одному рівні підготовки, говорили однією мовою і оборонялися однією зброєю", - наголосив лідер "Народного фронту".Источник: https://ua.censor.net.ua/n435199
VEhrdlVYSTVSMGN3VEZoUmRtUkhUekJNYjNaTU9VTjRNRXhZVVhRNVF5OHdURmhSZFhSRGQyWk9RMlF3U2tSUmIzUkRaUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору