EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1846  11

 Кількість дітей в інтернатах до 2020 року зменшиться на 10%, - Мінсоцполітики

Міністерство соцполітики розраховує на скорочення на 10% кількості дітей в інтернатних установах до 2020 року.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, нині в багатьох випадках інтернатні заклади поповнюють діти, в яких є сім'ї і котрі потрапляють туди за заявами самих же батьків.

Зазначено, що стратегія реформи системи інституційного догляду й виховання дітей, яку представив ​​Уповноважений Президента Микола Кулеба, розрахована на 10 років і передбачає три етапи. Перший - у 2017 році: затвердження плану дій уряду, внесення змін до законодавства, розробка фінансових механізмів. Другий - повинен охопити 2018-2020 роки. У цей період, за задумом авторів, затвердять регіональні плани, розвиток послуг із підтримки сімей; має завершитися влаштування дітей у віці до трьох років і зменшитися кількість дітей в установах; відбуватиметься трансформація будинків дитини в центри реабілітації.

І третій етап має охопити 2021-2026 роки, власне, сам перехід від інституційного догляду й виховання дітей до надання послуг дитині і сім'ї в суспільстві.


Очікуваний результат: зменшення у 2019 році кількості дітей в інтернатних установах на 10%; передбачають, що таких закладів у 2019 році також має стати на 10% менше.

При цьому Рева зазначив, що основне завдання і питання не в тому, щоб закрити інституційні установи, а в тому, щоб насамперед дати дитині сім'ю.

Також міністр розставив головні акценти в питанні охорони дитинства: виявлення вразливих сімей із дітьми на ранніх етапах і розвиток мережі соціальних послуг базового рівня в суспільстві для підтримки таких сімей.


По-перше, послуги, що підтримують, - робота соціального працівника в суспільстві, раннє втручання, групи взаємодопомоги; консультпункти при жіночих консультаціях; клініки, дружні до молоді.

По-друге, спеціалізовані послуги - сімейне консультування; влаштування в сімейні форми виховання; наставництво; соціальна адаптація до життя з ВІЛ.

І, по-третє, екстрені послуги - кризове втручання; вилучення дитини і направлення її в сім'ю патронатного вихователя або в центр соціальної підтримки.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435298
VEhrdlVXOU9RekV3VEV4UmMwTTRkakJhWWxGMlpFZERNRXhZVW1kT1F6a3dURVJTWjI1NlVYUk9SMWN3V1V4UmRVaDZVVzVPUjFjd1RETlNiSFJIUWpCWlRGRjBaRWRCTUZsSVVtZDBRM2t3VERSbk1GbElVWFowUjBjd1dtSlJjMDVETnpCWmVsRjJaRU1yTUZwalp6Qk1MMUYyZEVNM01GcGlVbWQwUXpRd1RISlJkVWg2VVhST1F6UXdXVXhSYzJSSFJEQk1WRkYxVGtNNU1FdzNVWFZuUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору