EN|RU|UK
 Економіка
  20371  114

 Пенсійна, земельна, медична та антикорупційна реформи є пріоритетними для України, - Світовий банк

банк всемирный

Україні слід, насамперед, провести пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Враховуючи нинішні темпи та зважаючи на несприятливу кон'юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду на Донбасі та інші чинники, на 2017-й ми прогнозуємо також незначне зростання у 2%. Для того, щоб прискорити темпи економічного зростання та досягти сталого відновлення, необхідно впроваджувати реформи. Інших рецептів немає", - зазначила Кахконен.

За словами менеджера Світового банку, є чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки.

"Найперша - це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива - 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс", - зазначила директор. За її словами, майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

Також читайте: Гройсман: Я гарантую, що після впровадження 5 реформ якість життя українців покращиться, і це буде тільки початок

"Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона потребує значних трансформацій, але й сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій у державу", - підкреслює менеджер СБ.

Третьою найважливішою реформою Кахконен визначила реформу охорони здоров'я. "Система фінансування сфери є вкрай неефективною: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП - відчутно більше, ніж будь-яка країна із схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, а й опосередкованих економічних втрат - збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", - підкреслює директор.

За її словами, щорічно в Україні через передчасну смертність та інвалідність "втрачається" майже 6 млн років продуктивного життя. Ще однією ключовою реформою Кахконен вважає антикорупційну реформу, складнощі якої очевидні для всіх, в тому числі - для приватних інвесторів.

Дивіться також: У держави сьогодні є 6 млн га землі. Якщо їх продати, ми можемо отримати до $ 15 млрд. Це величезний ресурс, - Березенко про земельну реформу. ВIДЕО

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав пріоритети уряду: земельна, пенсійна, освітня реформи, приватизація держмайна.Источник: https://ua.censor.net.ua/n435502
VEhrNGRrdzVReXN3V1ZoUmRuUkhRVEJNTjFGMlpFTjNTVTVETXpCTVZGRjJkRWRCTUV3M1VYTnBabEpxTTNwUmRYUkRLekJaUkZKbk9VTXZNRmxpVW14MFIxQm1Ua012TUV4WVVYWmtSMEl3V21KUmRXUkRPVEJNUVdjd1dVUlJkR1JIUlRCTU4xSm5Ua000TUV4Q09EQlpSRkYwWkVkRk1FdzNVbWRPUXpnd1RHZzRNRXhtVVhSa1F6Z3dURmhSZFRsSFRUQk1NMUZ6UTBSU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhOQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору