EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  5928  62

 Зростання цін у березні очікуване і не пов'язане з підвищенням мінімальної зарплати, - Мінсоцполітики

Ініціатива Кабінету Міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати не має істотного впливу на зростання цін. Підвищення цін у березні є очікуваним і не виходить за межі прогнозних розрахунків.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті Мінсоцполітики.

"Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем виросли на 1,8%, з початку року - на 3,9%. Березневий показник більший за попередні місяці, проте очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін - в сезонному рості цін на хліб, мясну та молочну групи продовольства, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь й тютюн. Водночас знизились ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця", - сказано в повідомленні.


Як зазначається, на думку експертів, підвищення мінімальної зарплати стало кроком для детінізації відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

"Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізувати їх. Гроші, які сьогодні надходять у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в "конверті". Тобто додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: "5000 - це нереальна цифра і просто популістська риторика", - Гройсман про пропозицію Радикальної партії про підвищення мінімальної зарплати
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435513
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROU2FFNUROekJaTDFKb2RFZFhNRms1T0RCWllsSnNkRU01TUV4b09EQk1lbEpzZEVNNU1GcGlVWFpPUTNjd1RIWlNhazVET1RCTVFXY3dUR1pSYzA1SFFUQk1MMUYxT1VOM01GbE1VWE5JZWxGdVRrZFhNRXd6VW14MFIwSXdXVXhSZEdSSFFUQlpTRkpuZEVONU1FdzBaekJaU0ZGMmRFZEhNRnBpVVhOT1F6Y3dXWHBSZG1SREt6QmFZMmN3VEM5UmRuUkROekJhWWxKbmRFTTBNRXh5VVhWQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору