EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  9393  73

 Валютні депозити міністрів і депутатів у 600 разів перевищують гривневі, - "Дзеркало тижня"

Електронне декларування в 2016 році показало, що співвідношення гривневих депозитів перших осіб країни до їхніх вкладів в іноземних валютах становило 1:600 на користь останніх, тоді як в середньому у країні це співвідношення фактично становило 1:1.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише доктор економічних наук Сергій Кораблін у статті для "Дзеркала тижня".

Автор нагадує, що, пояснюючи прихильність до твердих іноземних валют і готівкових коштів, міністри з депутатами почали навперебій розповідати, що не вірять банківській системі, гривні, судам і державним інститутам. "Виходить, чим вища поінформованість про стан справ у державі, тим менше бажання мати справу з гривнею", - підкреслює він.

Як зазначає Кораблін, на цьому тлі рельєфно проступає роль офшорів, які уособлюють втечу українського капіталу під захист іноземних держав. "Офшори ваблять політиків і бізнес, як обмінні пункти - пересічних громадян, які намагаються зберегти крихти своїх заощаджень. Але якщо мотиви одних зрозумілі, то для політиків це тест на профнепридатність", - йдеться в статті.

Експерт робить висновок, що високий рівень доларизації української економіки виявляється показником не стільки обмінного курсу та інфляції, скільки якості державних інститутів.


Нагадаємо, за даними Громадянської мережі "Опора", під час першого етапу подачі е-декларацій станом на 31 жовтня минулого року загальні задекларовані народними депутатами грошові активи досягли показника в 11,993 млрд у гривневому еквіваленті.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435591
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору