EN|RU|UK
 За кордоном
  16883  57

 Інформаційна дошка на кладовищі в Катині - це провокація Росії, - Інститут нацпам'яті Польщі

На дошці розміщена інформація про 157 тисяч солдатів Червоної Армії, взятих у полон поляками, з яких 75 тисяч не повернулися на батьківщину.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": МЗС Польщі стурбоване діями РФ у Катині

"Встановлена ​​російською стороною інформаційна дошка на кладовищі в Катині - це провокація", - таку думку висловив історик Вітольд Василевський з Інституту національної пам'яті Польщі.

Він підкреслив, що російська сторона намагається порівняти події, що не піддаються порівнянню:

"Вони намагаються зіставити смерть групи радянських військовополонених, яка не була наслідком запланованого геноциду, зі злочином проти польського народу, польської еліти. Це продовження запланованої ще за часів Радянського Союзу стратегії, згідно з якою, зізнавшись - принаймні частково - у скоєнні Катинського злочину, слід було звинуватити поляків у чомусь, що могло б пом'якшити і розмити відповідальність за цей злочин".

Також читайте: Росія прагне послабити позиції Польщі як "адвоката України в ЄС", - Тука

Польське МЗС у спеціальній заяві звернуло увагу на недоречність розміщення такого типу інформації в місці, де покояться убиті співробітниками НКВС польські офіцери і радянські політичні в'язні.

Російська сторона у своїй відповіді, розміщеній на сайті Катинського музею, стверджує, що Варшава не має слушності. Водночас музей планує відкрити експозицію, присвячену долям червоноармійців, взятих у полон під час польсько-більшовицької війни.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435767
VEhrNGRrdzVSMGN3VEV4UmRVNURPVEJaVEZGelRrZEJaazVETHpCWlJGRjJkRU41TUV3M1VYVjBRM2N3V1dKU2JIUkhVR1pPUTJFd1RFUlNaM1JETkRCTU0xSnFTSHBSYmpsREt6Qk1kbEpxVGtkS01FeENPREJMUkZGMmRFZENNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору