EN|RU|UK
 Політика України
  4284  90

 Профільний комітет Ради схвалив внесення в проект Трудового кодексу норми про заборону дискримінації за ознакою "сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності"

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення врахував у ході підготовки проекту Трудового кодексу до другого читання термін "гендерна ідентичність" в нормі про заборону дискримінації в сфері праці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету у вівторок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Додати слова "сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності", - озвучила пропозицію голова комітету Людмила Денисова (фракція "Народний фронт").

"За" таку пропозицію проголосували 4 із 7 членів.

Згідно з внесеною правкою, забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, статі, політичних, релігійних та інших переконань, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, віку, стану здоров'я, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, місця проживання, участі у страйку, звернення або наміру звернутися до суду або інші органи за захистом своїх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання.

За словами одного з авторів поправки, першого заступника голови Ради Ірини Геращенко, ця норма саме в такій редакції - це виконання зобов'язань України перед Європейським Союзом, зокрема для лібералізації візового режиму.

Таке рішення комітету викликало бурхливу реакцію серед присутніх.

Зокрема депутат Юрій Левченко (позафракційний) заявив, що комітет не мав права переглядати своє рішення, і воно є неконституційним.

При цьому член комітету Наталія Королевська (фракція "Опозиційний блок") заявила, що рішення комітету не було.

Співробітники секретаріату комітету уточнили виданню, що рішення таки було ухвалене.

Цей же факт підтвердила і Денисова.

Після цього члени комітету почали йти з засідання під крики "Ганьба".

Нагадаємо, 5 листопада 2015 року Рада прийняла в першому читанні нову редакцію Трудового кодексу. Але Рада відмовилася прийняти поправку в цей проект, згідно з якою забороняється дискримінація працівників за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. При цьому Рада внесла відповідні зміни до Кодексу законів про працю та зобов'язалася передбачити його під час прийняття нової редакції Трудового кодексу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n435885
VEhrdlVXeE9RekV3VEROU2JIUkhRakJNTjFGemRFTjNaazVEWVRCTU4xSm5Ua01yTUV4MlVYUmtRM2t3V1VoU2FrNUROakJNUWpnd1NuWlJkR1JEZVRCWlpsRjBaRU01TUV4eVVYWnBSRkZ5ZEVkQk1GcGlVWFZUT0hZd1dVaFJkR1JETmpCWlJqZ3dTMHhTWjA1SFJEQk1WRkYyZEVONU1FeHFVWFZUUkZGMWRFTXJNRXhVVVhSa1F6WXdXVVk0TUV4UVVYUmtRemt3VEZSUmRHUkhRVEJNTTFKc2FVUlJkamxIUVRCTU4xRnpaRU0zTUV4WVVYWk9RelJtVGtNdk1GbEVVWE5PUjBjd1dUazRNRWxVVVhOMFIwRXdURGRTWjJSREt6QlpOMUYwTTNwUmJUbERWREJLU0ZGdmFUTlNaMlJETHpCYVlsRjFPVWROTUV3elVYWjBSME13VEVFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору