EN|RU|UK
 Політика України
  4298  31

 До літа перші приватні судові виконавці повноцінно запрацюють, - заступник міністра юстиції Шкляр

В Україні діятиме змішана система виконання судових рішень, у рамках якої діятимуть як державні, так і приватні виконавці.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав заступник міністра юстиції Сергій Шкляр.

"Суть нововведення - це запровадження змішаної системи виконання судових рішень в якій поруч із державною виконавчою службою почнуть діяти приватні виконавці - самостійні та незалежні особи, що наділені фактично ідентичними правами та функціями, що наразі мають лише державні виконавці.

Таке нововведення було закладено як "маяк" Міжнародного Валютного Фонду до відповідного Меморандуму із урядом України, тому ці законопроекти Президент вносив до парламенту як невідкладні в рамках судової реформи", - пояснив він.

Чиновник зазначив, що змішана система прийнята на Заході.

"У світі існують три системи виконання судових рішень: повністю державна, яка поки що існує в Україні; змішана, де конкурують приватні і державні виконавці, що існує в багатьох країнах Європи, в томи числі в деяких країнах пострадянського простору; і повністю приватна. Загальний європейський тренд - перехід від державної до приватної системи ", - додав Шкляр.

Навчання майбутніх приватних судових виконавців здійснює Інститут права та післядипломної освіти при Міністерстві юстиції. Це єдиний інститут, який до цього займався підвищенням кваліфікації державних виконавців.

Вся інформація про приватних виконавців буде доступна на сайті Мін'юсту в Єдиному реєстрі приватних виконавців.

"Кожен зможе подивитися, чи видавалося свідоцтво тій чи іншій особі, де розташований офіс, які години роботи", - уточнив заступник міністра.

Також Шкляр висловив упевненість, що до літа перші приватні виконавці вже повноцінно запрацюють.
Повне інтерв'ю зі Сергієм Шклярем читайте ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n435890
VEhrdlVYRk9Rell3VEhaU2FqbEhRVXg1TDFKblpFZEVNRXhTT0RCS2VsSnNkRU01U2psSFR6QlpTRkpuWnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору