EN|RU|UK
 Політика України
  8439  39

 Вищий спецсуд заборонив судам використовувати назви "ЛНР" і "ДНР" у своїх рішеннях

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ заборонив судам використовувати у своїх рішеннях словосполучення "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка".

Про це йдеться в інформаційному листі, направленому ВССУ судам нижчих рівнів, передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112.

Як зазначають у документі, було виявлено, що суди використовують різний підхід у формулюваннях рішень, зокрема щодо відображення фактів народження і смерті.

"Так, в окремих випадках, порушуючи законодавчі підходи щодо визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, у резолютивних частинах судових рішень міститься вказівка ​​на те, що відповідний факт (народження або смерть) мав місце в населених пунктах "Донецької народної республіки".

У цьому контексті слід враховувати те, що така практика є неприпустимою, оскільки факт існування ні т. зв. "Донецької народної республіки", ні т. зв. "Луганської народної республіки" не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей... вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визнані тимчасово окупованими територіями... " - йдеться в документі.

Судам також доручають використовувати коректні формулювання для населених пунктів, що розташовані на окупованій території, тобто без зазначення вищевказаних словосполучень.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кабмін затвердив порядок ввезення книг із Росії, ОРДЛО і Криму
Источник: https://ua.censor.net.ua/n435943
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору