EN|RU|UK
 Події
  18128  22

 ЄСПЛ встановив, що дії спецназу РФ у Беслані були порушенням права на життя і постановив виплатити позивачам близько € 3 млн (оновлено)

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити компенсацію позивачам у справі про теракт у Беслані. В ЄСПЛ було подано сім колективних позовів від 409 постраждалих і родичів загиблих. Сума компенсації становить € 2 млн 955 тис., а також € 88 тис. на покриття судових витрат.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС, таке рішення опубліковано на сайті ЄСПЛ.

Суд погодився з думкою заявників, які стверджували, що російська влада порушила право їхніх родичів на життя (стаття 2 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод).

ЄСПЛ постановив, що російська влада не впоралася з обов'язком запобігти можливій загрозі життя людей, загиблих унаслідок теракту в Беслані. Крім того, суд визнав, що російська влада не зуміла спланувати штурм таким чином, щоб мінімізувати загрозу життю заручників.

Також ЄСПЛ визнав надмірним застосування сили російським спецназом і військовими та визнав, що російська влада не змогла забезпечити ефективне розслідування інциденту.

Таким чином, суд задовольнив скаргу заявників за всіма пунктами, які стосуються порушення права їхніх родичів на життя. Деякі заявники скаржилися також на порушення статті 13 ЄКПЛ (право на ефективний засіб правового захисту), але цю частину скарги ЄСПЛ відхилив.

У своєму рішенні суд відмовився стягнути з Росії на користь заявників матеріальні збитки, але зобов'язав Росію виплатити їм компенсацію моральної шкоди на загальну суму 3 млн євро.

Суд стягнув із Росії по 10 тисяч євро на користь родичів кожного із загибих, по сім тисяч на користь кожного, хто мав важкі поранення, по п'ять тисяч на користь людей, які зазнали поранень середнього ступеня тяжкості, і по три тисячі легко пораненим.


Суд розглядав одразу кілька скарг, поданих ініціативною групою "Матері Беслана" і об'єднаних в одне провадження. Загальна кількість заявників становила 409 осіб. Перше засідання за скаргою до ЄСПЛ відбулося в 2014 році.

Позивачі стверджували, що уряд Росії не забезпечив дотримання права на життя загиблих, застосувавши під час штурму будівлі із заручниками зброю, жертвами якої могли стати самі заручники. Деякі із заявників також стверджують, що уряд не забезпечив ефективного розслідування теракту.

У скаргах, поданих у ЄСПЛ, йшлося про те, що російська влада порушила свої зобов'язання щодо захисту життя громадян, не запобігши теракту.

Зокрема, звернуто увагу на те, що напередодні 1 вересня в місцеві правоохоронні органи надходили повідомлення про те, що готують теракт, а ввечері 31 серпня прийшло гранично конкретне попередження про заплановане захоплення заручників за сценарієм теракту в Будьонівську.

Однак школу в момент нападу охороняла одна беззбройна співробітниця міліції Фатіма Дудієва, а сили патрульно-постової служби залучили до гарантування безпечного проїзду в Нальчик президента Північної Осетії Олександра Дзасохова.

Нагадаємо, в результаті трагедії в Беслані загинули 314 осіб з-поміж заручників, з них 186 дітей. Загалом, включаючи рятувальників, загинули 333 людини і понад 800 мали поранення різного ступеня тяжкості.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n436163
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRrNURMekJNV0ZGMlpFZENNRXhFVW1oMFIxY3dXbVE0TUZsTVVYUmtSMEV3VEVSUmRYUkhRMlpPUTBVd1RFeFNaMDVES3pCTUwxRjBaRU0xTUZsSVVtcE9Rell3VEdwUmRWTkVVbWRrUjBRd1RGRm5NRXhqWnpCTUwxSm5RelIxVEc1NlVXOU9ReXN3V1VoU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору