EN|RU|UK
 За кордоном
  9107  22

 "Застосовували танки і вогнемети без достатніх підстав", - подробиці рішення ЄСПЛ щодо Беслана

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі виявив низку порушень прав заручників, захоплених у ході атаки на Беслан в 2004 році.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ру, суд постановив, що Росія повинна була виплатити позивачам суму в розмірі € 2 млн 955 тис. У неї входять компенсації моральної шкоди та відшкодування витрат на судові витрати в розмірі € 88 тис.", - сказано в документі.

Крім того, в рішенні Страсбурзького суду детально прописано, які саме порушення і яких пунктів Європейської конвенції з прав людини вчинила російська влада як у ході контртерористичної операції восени 2004 року, так і в ході подальшого розслідування її обставин. Так, сказано там, Росія порушила кілька пунктів базової статті 2 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує право на життя.

"У ході засідання суд встановив такі факти. Рано-вранці 1 вересня 2004 року група озброєних терористів перетнула кордон Інгушетії та Південної Осетії і захопила школу №1 у Беслані.

Читайте також: Формулювання ЄСПЛ щодо трагедії в Беслані абсолютно неприйнятні. Росія вживатиме заходів, - Пєсков

Через кілька хвилин вони зігнали близько 1100 осіб у шкільний спортзал і замінували його", - сказано в рішенні.

Там зазначається, що після цього силовики оточили захоплений будинок і почали вести переговори з бойовиками, які "висунули політичні вимоги про виведення російської армії з Чечні".

"3 вересня на території спортзалу сталися два вибухи, після чого кілька заручників спробували втекти через інші приміщення школи, а терористи почали стріляти по них", - наголошується в постанові ЄСПЛ.

Там також сказано, що після цього бойовики і силовики вступили між собою в "жорстке бойове зіткнення", яке спричинило загибель 330 осіб, серед яких були як правопорушники, так і заручники, а також 12 співробітників різних правоохоронних структур, які брали участь в операції.

Також читайте: ЄСПЛ встановив, що дії спецназу РФ у Беслані були порушенням права на життя і постановив виплатити позивачам близько € 3 млн (оновлено)

Як ухвалив Страсбурзький суд, як мінімум за кілька днів до нападу на школу влада достатньою мірою володіла "конкретною інформацією про атаку, яка буде здійснена на початку навчального року на освітні установи".

При цьому влада міста і поліція не підсилили охорону школи, не попередили її керівництво про небезпеку теракту і не вжили ще низку заходів, які дозволили б знизити ризик захоплення заручників і загибелі людей. Це, на думку суддів ЄСПЛ, є порушенням одного з пунктів статті 2. Крім того, суд встановив, що російське керівництво не змогло належним чином спланувати і провести операцію з порятунку заручників і таким чином мінімізувати ризик їх загибелі.

"Відсутність єдиного керівництва операцією призвела до серйозних помилок в ухваленні рішень і в координації дій між різними службами і відомствами. Крім усього іншого, через прорахунки в керівництві операції не було вжито належних заходів з надання медичної допомоги постраждалим, а також запобігання займання в школі", - сказано в постанові ЄСПЛ.

Також судді визнали, що російські силовики необґрунтовано застосували деякі види озброєння при штурмі захопленої терористами школи.

"Суд постановив, що Росія порушила й інші пункти статті 2 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує право на життя. Це відобразилося в тому, що без достатніх правових підстав було застосовано танки, гранатомети і вогнемети під час штурму школи. Це призвело до загибелі заручників, що порушує базові принципи статті 2", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.Источник: https://ua.censor.net.ua/n436200
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRrNURMekJNV0ZGMlpFZENNRXhFVW1oMFIxY3dXbVE0TUZsTVVYUmtSMEV3VEVSUmRYUkhRMlpPUTBVd1RFeFNaMDVES3pCTUwxRjBaRU0xTUZsSVVtcE9Rell3VEdwUmRWTkVVbWRrUjBRd1RGRm5NRXhqWnpCTUwxSm5RelIxVEc1NlVXOU9ReXN3V1VoU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору