EN|RU|UK
 Політика України
  1608  4

 Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку голови ради Ковалів

Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" в четвер увечері схвалила відставку глави ради Юлії Ковалів.

Заяву про припинення повноважень Ю.Ковалів написала 3 квітня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Повноваження Ю.Ковалів припиняються з 17 квітня. Надалі вона планує зосередитися на роботі офісу Національної інвестиційної ради.

"У своєму зверненні Юлія Ковалів зазначає, що кроки з реформування "Нафтогазу" і газового ринку України міжнародні партнери назвали однією з найуспішніших реформ, проведених за останні три роки. Вона також підкреслила, що успішні реформи дозволили скоротити дефіцит державних фінансів, ринок звільнився від посередників і було ліквідовано основне джерело для корупції в газовому секторі", - наголошується в прес-релізі держхолдингу.

"Разом з тим Ю. Ковалів зазначила, що зараз розглядаються різні шляхи подальшого розвитку "Нафтогазу" і консенсусу щодо продовження реформи корпоративного управління відповідно до початкового плану поки немає", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, реформу корпоративного управління в "Нафтогазі України" уряд почав в 2015 році згідно з принципами ОЕСР.

У травні 2016 року було сформовано наглядову раду НАК в особі британців Маркуса Річардса, Чарльза Проктора і Пола Уорвіка. Від Кабінету Міністрів до ради увійшла перший заступник голови МЕРТ Юлія Ковалів, від адміністрації президента - екс-глава Міненерговугілля Володимир Демчишин.

Кабмін 29 березня 2017 року вирішив розширити кількісний склад НС "Нафтогазу" з п'яти до семи осіб, додавши в нього одного незалежного члена і одного від держави.

На початку квітня три британці і Ю.Ковалів заявили про готовність подати у відставку в разі невиконання Кабміном плану дій з корпоративного управління компанією.

Потім президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Сума Чакрабарті в листі прем'єру і президенту України зазначив, що затримка з реформуванням "Нафтогазу" і відставка незалежних членів його наглядової ради похитне міжнародну довіру до наміру української влади провести реформу серед ключових підприємств державної власності, а також ускладнить можливість подальшої існуючої фінансової підтримки.

Пізніше, 12 квітня, Ю.Ковалів повідомила, що кожен член НС "Нафтогаз" буде самостійно ухвалювати рішення про продовження або припинення своїх повноважень у разі неврегулювання урядом питання реалізації плану дій з корпоративного управління НАК.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n436302
VEhrdlVXMTBReXN3VEV4UmMwNUROekJhWWxGemFUaDJNRXd6VVhOT1Ezb3dUSFpTYWpsRE1EQk1OMUZ6ZEVOM1NVNUhRVEJNUkZGMFRrTjNaazVEZVRCYVlsRjBUa2RDTUZsTVVYTk9RM2t3VEhKUmMwaDZVVzVrUTNjd1dWUlNaM1JES3pCTVVGRnpUa016
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору