EN|RU|UK
 Політика України
  25461  119

 Турчинов: Коли мене в 2014 році питали, хто буде відповідати за видану добровольцям зброю, я говорив: "Відповідати буду я"

На першому етапі російської агресії проти України під час набору бійців у добровольчі батальйони їх не перевіряли на наявність судимості.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це глава РНБО, який тоді виконував обов'язки президента, Олександр Турчинов сказав в інтерв'ю BBC.

Він заявив, що особисто підписував накази про видачу зброї добровольцям.

"17 березня я оголосив мобілізацію, але не міг відразу взяти стільки людей, скільки було потрібно, тому що у нас банально не було у що їх одягнути. Генштаб тоді говорив мені: "Армія - це не жарти, мобілізованих потрібно підготувати, навчити, провести злагодження, а для цього потрібно мінімум два місяці".

У цій ситуації я не мав іншого шляху, крім як звернутися до патріотів із закликом формувати добровольчі батальйони. Для них не було ніяких обмежень: вмієш - не вмієш, взяв автомат - і йди воювати. Саме патріоти тоді врятували ситуацію.

Але саме так ми перекривали ситуацію, поки армія навчалася воювати. Я вважаю, що добровольчі батальйони виконали свою історичну місію, - своєю самопожертвою вони дали нам час на відновлення армії", - зазначив він.

Турчинов підкреслив, що в той час у нього не було вибору, і він би знову пішов цим шляхом.

Він підтвердив, що перший час у ході набору в добровольчі батальйони нікого не перевіряли на наявність судимостей через необхідність терміново дати відсіч ворогу.

Пам'ятаю одну зустріч на фронті з добровольчими підрозділами, на якій один з присутніх, весь у наколках, запитав: "Начальнику, а амністія буде чи ні? Там у нас хлопці цікавляться". Питаю: "А що за хлопці? "Ну, там таке ... вбивства, розбої". "Так, це було. Але це було нетипово, окремі випадки", - запевнив він. -

Я пам'ятаю, коли я відкривав склади зі зброєю, щоб роздати її батальйонам, офіцери відмовлялися це робити. Мене запитували: "Олександре Валентиновичу, а хто буде за це відповідати?" Я говорив:"Я буду відповідати", - і особисто підписував накази про видачу зброї.

Так, багато хто хвилювався, що там може бути, що станеться, якщо вони зі зброєю не виконуватимуть накази ... Дійсно, ми тоді нікого не перевіряли. Будь-хто, судимий або несудимий, - хто говорив, що готовий захищати країну, записувався, отримував зброю і йшов на схід".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n436314
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Um1Ua04zTUV3elVtZDBRelF3V1V4UmRHUkhRVEJNTjFKblRrTTBNRmxJVW1kMFF6UXdXV1pSZG1SRGQwbE9ReXN3VEM5UmRHUkhRVEJNUkZKb2RFZFhNRms0ZGt3NVEya3dXVkJTWjA1SFNEQk1hbEYyWkVNck1FeEpka3c1UXpNd1RFaFNaMDVES3pCWk9UZ3dTa1JSZG1SSFF6Qk1hbEpuZEVNeE1GbEVVWFowUjBFd1RHcFNaMlJIUXpCTWFsSm9PVU01TUV4Qlp6Qk1OMUYyT1VNeE1GbEVVWE5PUjBjd1dtSlNhak42VVhST1F5c3dURWhTWjA1REt6Qk1URkYyZEVNM01GbDZVbWgwUjFjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору