EN|RU|UK
 Політика України
  3821  32

 ЦВК пропонує Раді скасувати необхідність подання декларації про доходи для реєстрації кандидатом у депутати і президенти

Центральна виборча комісія направила до Верховної Ради законодавчу пропозицію про скасування необхідності подання декларації про доходи для реєстрації кандидатом у депутати або президенти.

Про це Українським Новинам сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера, передає Цензор.НЕТ.

"Немає ніякої логіки прив'язувати наявність або відсутність декларації до реєстрації кандидата, тому ми пропонуємо зняти це питання з виборчого процесу. Ми пропонуємо зменшити перелік документів, які подаються на реєстрацію за рахунок декларацій, тобто відповідно до наших пропозицй, декларації взагалі не потрібні будуть для реєстрації", - сказав він.

Раніше прес-служба ЦВК проінформувала про те, що на засіданні в п'ятницю комісія затвердила і направила до парламенту свої пропозиції щодо удосконалення виборчого законодавства в частині декларування кандидатами.

"Рішення прийнято у зв'язку з виникненням правової невизначеності щодо форми декларації для її подання відповідними кандидатами", - сказано в повідомленні.

Разом з тим, суть законодавчих пропозицій у повідомленні не уточнюється.

Магера пояснив агентству, що ЦВК ініціює скасування необхідності подання кандидатами письмових декларацій для їх реєстрації, зазначивши, що законодавство зобов'язує кандидатів подавати електронні декларації.

"У зв'язку з тим, що перелік суб'єктів електронного декларування збільшився за рахунок кандидатів у Президенти, народні депутати та на місцеві вибори, втратила сенс подача паперової декларації до ЦВК на парламентські і президентські вибори, а в територіальні комісії - на місцеві. Інформація з електронних декларацій - публічна, з нею простіше ознайомитися виборцям, а відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або недостовірні дані несе кандидат. Ми не звільняємо кандидатів від відповідальності, але це не може бути документо м, який подається для реєстрації", - сказав він.

Магера також додав, що скасування необхідності подання паперової декларації заощадить бюджетні кошти, тому що за чинним законодавством відповідні відомості необхідно оприлюднити в ЗМІ.

Він також нагадав, що ЦВК не є суб'єктом законодавчої ініціативи, тому направив до парламенту пропозиції і розраховує на реєстрацію відповідного законопроекту депутатами.

У разі реєстрації такого проекту зміни стосуватимуться законів "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України" та "Про місцеві вибори".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n436339
VEhrdlVXNU9RM2N3VEZCUmRHUkhRVEJNUVhaTU9VTjVNRXhxVVhOa1F5c3dXVVJSZFVoNlVYUk9RekV3VEhKUmRUbERkekJaUkZGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRnJkRU5uWms1RGJUQktURkZ0WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору