EN|RU|UK
 Політика України
  2270  24

 Тендер на ПЗ для перевірки е-декларацій досі не оголошений, - Радецький

На сьогодні реєстр електронних декларацій є неповноцінним, оскільки здатний лише накопичувати інформацію.


Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це заявив заявив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Радецький.

За його словами, на сьогоднідні реєстр електронних декларацій є фактично неповноцінним, оскільки здатний лише накопичувати інформацію, а тендер на створення блоків ПЗ реєстру для автоматичної перевірки декларацій досі не оголошений.

Заступник голови НАЗК зазначив, що сьогодні суспільна увага сконцентрувалася на перевірці е-декларацій, і глава агентства Наталія Корчак свідомо формує саме цей інформаційний посил.

"Цим вона намагається забалакати проблеми неналежної роботи Реєстру, де спочатку - робота Реєстру, а вже потім - перевірка. Чому? Електронне декларування законотворці задумували як наявність е-декларації і автоматичної її перевірки після натискання суб'єктом декларування на клавіатурі Enter і реєстрації декларації в нашій системі. І коли нас запитують, як ми перевірятимемо мільйон декларацій, то передбачалося, що цей мільйон одразу ж автоматично й перевіриться.

А спеціалісти департаменту побачать, що висвітиться на екрані під час автоматичної перевірки: червоним - тяжке порушення, жовтим - середнє, зеленим - немає порушень", - зазначив Радецький.

Читайте також: Доступ до е-декларацій військових прокурорів обмежений Матіосом з метою гарантування безпеки співробітників, - НАЗК

За його словами, спочатку передбачалося, що саме після цього фахівці будуть вивчати декларацію порушника повністю, запрошувати його для пояснень, а потім виносити проект рішення про залучення суб'єкта до відповідальності. Заступник голови НАЗК стверджує, що Корчак намагається перекласти всю відповідальність за неналежну роботу реєстру на нього.

"Я ці питання порушував постійно, у січні ми навіть формували план заходів щодо роботи з Реєстром. Я на засіданнях фактично примушував Наталю Миколаївну включити до плану синхронізацію держреєстрів і створення четвертого та п'ятого блоків (програмного забезпечення системи Реєстру - Ред.) для автоматичної перевірки декларацій. Але тендер на ці роботи не оголошено і досі!" - підкреслює Радецький.

"Тобто на сьогодні Реєстр неповноцінний, бо він здатен лише накопичувати інформацію. А ми повинні накопичувати й одразу автоматично перевіряти", - уклав він.

Читайте також: Доступ до е-декларацій військових прокурорів обмежений Матіосом з метою гарантування безпеки співробітників, - НАЗК

Нагадаємо, протягом кількох днів спостерігалися збої в роботі реєстру електронних декларацій. Глава НАЗК Наталія Корчак заявила, що питання з приводу роботи реєстру слід адресувати адміністратору системи - ДП "Українські спеціальні системи". Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 29 березня обрушився з критикою на НАЗК і сказав, що це відповідальність агентства. 29 березня прем'єр-міністр закликав Корчак і членів агентства піти у відставку через неполадки з реєстром е-декларацій. Корчак заявила, що не планує йти у відставку.

Раніше Рада вирішила заслухати голів Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовка, Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва, Національного агентства щодо запобігання корупції Наталю Корчак, Фонду державного майна Ігоря Білоуса. Першою в Раду прийшла Корчак. У своєму виступі вона відкинула свою відставку до міжнародного аудиту НАЗК і пошкодувала, що не поставила Бурбак "двійку" в університеті.

На питання про премії в 200 тисяч гривень Корчак заявила: "Не розпалюйте суперечки болючим для суспільства питанням зарплат".Источник: https://ua.censor.net.ua/n436449
VEhrNGRrdzVSME13VEZoUmRtUkRNREJNV0ZKblNIcFJkR1JETnpCTVdGRjFkRWRETUZsRVVYWjBRemt3VEROUmRGTkVVWFJPUXpFd1RISlJkVGxEZHpCWlJGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1Fb3pVV3RPUTFnd1NtODk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору