EN|RU|UK
 Політика України
  4164  32

 "Громадяни перестають сприймати вибори і кандидатів, як супермаркет із цінниками", - Комітет виборців про вибори в об'єднані громади

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель підвів підсумки виборів до об'єднаних терріторіальних громад, які відбулись 30 квітня. На його думку, ключовою проблемою залишається підкуп виборців.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

"Удосконалюється сама технологія - все більшого поширення набувають форми так званого "легального підкупу", до якого формально не має стосунку кандидат і який дуже складно довести в судовому порядку. Зокрема, однією з форм агітації в низці сіл Чернігівщини була роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея з дешевим вином. А на Луганщині виборців "купували" соціальними картками і пакунками з цукром. При цьому масштаби цукрової піраміди вражали навіть досвідчених політтехнологів", - зазначив він.


Водночас, констатував глава КВУ, звинувачення у купівлі голосів стає однією з головних технологій протидії опонентам.


"Це важлива тенденція, яка свідчить про те, що громадяни перестають сприймати вибори і кандидатів, як супермаркет із цінниками, а технологія підкупу повільно втрачає свою ефективність. Наприклад, однією з головних тем у соціальних мережах чотирьох областей стали "виборчі прайси", а Борзнянський район Чернігівської області був засипаний фальшивими листівками від імені прокуратури зі звинуваченнями кандидатів у підкупі", - вважає Кошель.


Він додав, що 30 квітня політики традиційно продемонстрували низький рівень політичної культури.

"У закарпатському Перечині політичні аргументи доповнили спаленням автомобіля. У чернігівській Мені партійці відзначилися нападами на представників ЗМІ. Наймасштабніші порушення законодавства були на виборах Шполянської ОТГ Черкаської області. Наявні факти мали б лягти в основу не однієї кримінальної справи. Це - вкидання 200 бюлетенів на одній із дільниць, видача бюлетенів із відмітками, діяльність псевдожурналістів спортивної зовнішності", - уточнив глава КВУ.

Нагадаємо, 30 квітня відбулись перші вибори місцевих голів і депутатів у 40 об'єднаних територіальних громадах.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n438520
VEhrdlVXMTBReXN3V1dwUmRHUkROekJaZDNaTU9VTTRNRnBpVW1ka1IwY3dURmhSYzNSSFYwbE9RM2t3VEdwUmMyUkRLekJaUkZGMVNIcFJkamxIVnpCTVZGRjFkRWRFTUV3NU9EQk1URkYxVGtONE1FdzNVbWRPUjBnd1RISlJkblJET0daT1EyRXdTa3hSYjNjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору