EN|RU|UK
 За кордоном
  12524  38

 Facebook відмовився розсекретити призначені для користувача дані за запитом РФ

Соцмережа Facebook відповіла відмовою на чотири запиту Росії щодо надання призначених для користувача даних.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє громадський проект "Роскомсвобода".


"З липня до грудня 2016 року Facebook отримав від російської влади 4 запити на розкриття даних і на всі відповів відмовою, при цьому на вимогу Роскомнадзору соцмережа обмежила доступ до 121 матеріалу", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується у звіті Facebook про державні запити (Transparency Report) за друге півріччя 2016 року, за цей час компанія отримала загалом 64 279 запитів від урядів різних країн із вимогою надати дані про користувачів. Порівняно з першою половиною 2016 року кількість запитів збільшилася на 9%.

Переважна кількість запитів припадає на США, і 83,46% із них були Facebook задоволені. Також у масовому порядку цікавилися акаунтами своїх громадян Франція, Великобританія, Індія, Німеччина, Бразилія, Італія, Пакистан і Польща (всі ці країни робили запити на тисячу і більше акаунтів своїх громадян), і відсоток задоволення їхніх запитів був також високий, як і у випадку зі Сполученими Штатами.

"Росія зажадала дані лише щодо чотирьох користувачів, але навіть про них Facebook вирішив не повідомляти жодної інформації владі. Компанія не пояснює, з яких причин було прийнято таке рішення. Також не повідомляється, яка інформація цікавила російську владу", - констатує "Роскомсвобода".


За словами представників Facebook, левова частка всіх запитів у світі пов'язана з кримінальними злочинами, зокрема пограбуваннями та викраденнями. Переважно уряди запитують базову інформацію про передплатника, наприклад, його ім'я, контент облікового запису, дані про IP-адресу і як довго він є користувачем соцмережі.

Попередні випадки подачі російською владою запитів на розкриття даних користувачів також ні до чого не приводили - Facebook відмовлявся їх надавати, але при цьому теж погоджувався обмежувати доступ до матеріалів, які порушували російське законодавство.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n438524
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROU1ozUkRNVEJaUkZGMlpFTXhNRmxLT0ZKdFJtcGFWMHAyWWpKME9EQkxSRkYyZEVkQ01GcGlVbXAzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору