EN|RU|UK
 За кордоном
  3498  15

 Європейський суд із прав людини зобов'язав РФ виплатити 95 тис. євро за тортури в поліції

Європейський суд із прав людини в Страсбурзі присудив росіянам Олександру Олисову, Микиті Данішкіну і Юрію Зонтову, які поскаржилися на тортури в поліції, компенсацію в розмірі 95 тис. Євро.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Російська служба ВВС.

Читайте також: Захист Насірова оскаржить рішення суду в ЄСПЛ

Рішення суду стосується скарг трьох росіян, мешканців Свердловської області й Оренбурга, поданих за не пов'язаними між собою випадками насильства в поліції. Вони звернулися в ЄСПЛ у період із 2009-го по 2014 рік.

У всіх трьох випадках постраждалих було затримано за підозрою в кримінальному злочині, упродовж деякого часу їх утримувала поліція, йдеться в мотивувальній частині вироку.

Позивачі заявили, що в поліції їх били кулаками, копали, били палицею, душили, а також зв'язували в позах, які завдають мук.

У всіх трьох випадках затримання не було задокументовано, а самі затримані надали суду результати медобстеження травм, які, як постановив суд, дійсно могли бути результатом тортур.

"Цих обставин було досить, щоб скарги позивачів було визнано достовірними, - йдеться в мотивувальній частині рішення суду. - За таких обставин тягар доведення лягає на державу, яка мала надати переконливе пояснення і докази, які поставили б під сумнів версію позивачів".

Однак у всіх трьох випадках влада цього не зробила, відмовившись проводити розслідування щодо звинувачених співробітників поліції, які заявили, що позивачі завдали собі травм самі. Відмови були затверджені судами місцевих юрисдикцій. В ЄСПЛ звернули увагу на те, що російські суди визнали непідтвердженими і непереконливим свідчення проти поліцейських.


З огляду на те, що уряд не надав доказів невинності поліцейських, суд вирішив справу на користь позивачів, ухваливши, що стосовно них було порушено третю статтю Європейської конвенції про захист прав людини.

Крім компенсації в 95 тис. євро суд зобов'язав Росію сплатити витрати в розмірі 3 тис. євро.

Олісова було затримано в Оренбурзі в травні 2006 року за підозрою в організації замовного вбивства, Данішкіна - в Нижньому Новгороді в грудні 2010 року. Зонтова - в Оренбурзькій області в серпні 2011 року за підозрою в крадіжці.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n438616
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRrNURMekJNV0ZGMlpFZENNRXhFVW1oMFIxY3dXbVE0TUVsVVVYTjBSMEV3VERkUmRqbERNVEJNYmxKblpFZE5NRXh5VVhWT1F6VkpUa2RDTUZsUVVYUkRSRkYwZVVSUmRqbEhRVXhwTkhWbVRrTm5NRXczVW1ka1IxY3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору