EN|RU|UK
 Політика України
  17166  104

 Кабмін вводить для кандидатів на держслужбу платну атестацію на знання української мови

Посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.

Кабінет міністрів затвердив порядок платної атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо володіння державною мовою, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Згідно з постановою №301 від 26 квітня, платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами посвідчення про вільне володіння українською можуть видаватися вищими навчальними закладами, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління й адміністрування. Для цього при вузах створюються атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю Філологія, при цьому один з них повинен мати ступінь не нижче доктора філософії.

Також читайте: Порошенко підписав закони "Про Український культурний фонд" і "Про державну підтримку кінематографії в Україні"

Сама атестація складається з письмової (тест та переказ тексту, який стосується публічного управління) частини тривалістю 60 хвилин і усної (ділова розмова на заданий сценарій і повідомлення-презентація на певну тему) тривалістю до 45 хвилин.

Вільне володіння державною мовою без фактичної здачі письмової та усної частини атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отримано після 2000 року) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою "відмінно" за українську мову або за спеціальністю філологія.

Дивіться: "Ви можете виступати російською в іншому парламенті. Які проблеми?", - віце-спікер Сироїд перервала виступ "опоблоківця" Долженкова. ВIДЕО

Посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.Источник: https://ua.censor.net.ua/n438705
VEhrNGRrdzVSMFF3VEhKU1owNURkekJhWmxGMlpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa000TUV3M1VYTjBRM2RtVGtOM01GbE1VWFJrUjBJd1dVeFJjMDVIUTJaT1F6QXdURmhTWjA1RE1qQlpTRkYxT1VkRU1FeGlVWE5rUXlzd1RFeFNhSFJIVjJaT1EyRXdURVJSYzJSRE9EQmFZbEYyV0hwU2FEbEROREJNTTFGMmRFTjVNRXd6VVhWT1F6Wk1RMFJTWnpsSFFUQlpMMUYwVGtNck1FeE1VWFJrUjBjd1dYYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору