EN|RU|UK
 Суспільство
  29255  58

 У Києво-Печерській лаврі виявили дві єгипетські мумії, - Мінкультури

У Києво-Печерському історико-культурному заповіднику під час звірки фондів знайшли колекцію давньоєгипетських старожитностей, серед яких є мумії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

"На початку 2017 року, під час звірки фондів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, заступник генерального директора археолог Сергій Пивоваров виявив справжню давньоєгипетську мумію", - йдеться в повідомленні.

Згодом стало відомо, що мова йде про кілька надзвичайно цікавих експонатів, які потрапили до Києва ще на рубежі ХІХ - ХХ століть. Як з'ясувалося, спочатку вони зберігалися в Церковно-археологічному музеї, пізніше перебували в Музеї атеїзму, який тоді розташовувався в Києво-Печерський лаврі.

Читайте також: Інвестор 4 місяці не фінансує розкопок під Поштовою площею. У новому проекті музей практично не передбачений, - директор Центру археології Києва Сагайдак

Зазначається, що кілька десятків років ці унікальні предмети забутими зберігалися у фондосховищі і лише тепер були знайдені.

Зараз колекція старожитностей Стародавнього Єгипту складається з двох мумій, двох розписаних саркофагів та кількох канопів (похоронних судин для внутрішніх органів - ред.).

Цю колекцію речей Стародавнього Єгипту і останні знахідки покажуть 5 травня 2017 року об 11:00 в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n438752
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVEWXpCYVlsRjJaRWRYTUZsSVVtZDBRekV3V1VSU1oyUkhRekJNVEZGMmFVUlJkWFJIUkRCTWRsSnFUa2RETUZsUVVtZE9RelJtVGtORk1FeFFVWFZPUXk4d1RGaFNaMjU2VVcwNVEzY3dURXhTWjA1RGR3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору