EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  15009  109

 Порошенко підписав закон, спрямований на поліпшення умов ведення будівельної діяльності

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2020-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

В оприлюдненому в неділю вдень прес-службою глави Української держави повідомленні наголошується, що цей закон сприятиме підвищенню України в рейтингу "Ведення бізнесу" (Doing Business), а також дерегуляції господарської діяльності в будівництві.


Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому проект закону № 5587 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності" (нині закон №2020-VIII) 13 квітня 2017 р.

Закон скасовує необхідність отримання в Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) вихідних даних і технічних умов для реалізації проектів будівництва. Їх можна буде отримати разом із архітектурно-будівельними вимогами. Таким чином планується скоротити кількість дозвільних процедур і терміни їхнього проходження для будівництва об'єктів.


Цим законом також передбачається, що до професійної атестації виконавців робіт, пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, зможуть отримати доступ лише громадяни з наявністю вищої профільної освіти і не менше трьох років досвіду роботи за фахом.

Закон також передбачає скасування обов'язкової експертизи на предмет міцності, надійності та довговічності об'єктів будівництва I і II категорій складності, які зводяться на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами. Така експертиза передбачається тільки для відповідних об'єктів III категорії.


Крім того, документ передбачає затвердження Кабінетом Міністрів переліку будівельних робіт, які не вимагають документів, що дають право на їхнє виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Законом також регулюється порядок передачі інформації до державних органів статистики від новостворених місцевих органів держархбудконтролю, які отримали свої повноваження в рамках децентралізації повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко прогнозував, що ухвалення і набуття чинності цього закону дасть можливість Україні піднятися на 38 пунктів в сфері будівництва в рейтингу Doing Business.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n439072
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6TXdURVJSZFhSREt6Qk1NVGd3VEVoU1p6bERNREJhWWxGemRFTTVNRXhxVW1oMFIwTXdURXhSZG1jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору