EN|RU|UK
 Події
  4007  41

 Росія створює "контрольовану нестабільність" у багатьох країнах уздовж своїх кордонів, щоб тримати їх в орбіті Москви, - Єльченко

Росія оточила сусідні з нею пострадянські країни "поясом нестабільності", щоб тримати їх в орбіті Москви. У зв'язку з цим ООН і ЄС не повинні ухилятися від активної участі у врегулюванні таких конфліктів

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це заявив 9 травня в Раді безпеки ООН постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко.

"Такі зусилля ЄС довели свою ефективність у колишній Югославії, де, незважаючи на величезні страждання, численні жертви і жахливі звірства, всі конфлікти тепер, в основному, вирішені. На пострадянському просторі, навпаки, жоден з конфліктів, повторюю - жоден, не був врегульований. Крім того, виникають нові конфлікти і нові загрози регіональному миру", - сказав Володимир Єльченко на засіданні Ради Безпеки, присвяченому співробітництву з Європейським союзом, інформує Центр новин ООН.

Читайте також: Радбез ООН не повинен себе обмежувати в тиску на Північну Корею, - Єльченко

"Чому так відбувається? Відповідь досить проста. Що стосується колишньої Югославії, то успіху вдалося досягти завдяки рішучій позиції міжнародного співтовариства і його скоординованим зусиллям, у тому числі з боку ООН і ЄС. Крім того, хоча і не відразу, підбурювачі та організатори конфліктів були усунені від процесу прийняття рішень у ході врегулювання", - додав український постпред, пояснивши, що ситуація в країнах колишнього СРСР відрізняється від югославського сценарію.

Єльченко зазначив, що з початку 1990-х років Російська Федерація взяла на озброєння так звану концепцію "поясу нестабільності по периметру російських кордонів".

"Росія успішно створює "контрольовану нестабільність" у багатьох країнах уздовж своїх кордонів для того, щоб тримати їх в орбіті Москви і, як і у випадку з Україною, запобігти будь-якій інтеграції з ЄС",- сказав Єльченко.

Разом з тим дипломат заявив, що існуюча ситуація не є тупиковою. Він упевнений, що конфлікти на пострадянському просторі можна ефективно вирішити, тому закликав ЄС і ООН активніше брати участь в їх урегулюванні.

Також читайте: Міністр оборони США Маттіс підтвердив підтримку цілісності й незалежності України

Зазначається також, що в.о. постпреда РФ в ООН Петро Іллічов одразу ж заперечив проти такої пропозиції Єльченка, заявивши, що доєднання "інших гравців", у тому числі ООН, лише заплутає ситуацію".

Раніше Єльченко назвав "групу друзів України" в рамках ООН можливою альтернативою "нормандскому формату".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n439245
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYUU1RE56QlplbEpvT1VNeE1Fd3pVWFYwUXl0TWVTOVJjMDVEZWpCWlJGRjBaRWRDTUZwaVVtb3plbEZ1ZEVObE1Fb3hPREJMUkZGMmRFZENNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору