EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Здоров'я
  11850  64

 Реформа охорони здоров'я торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ. ІНФОГРАФІКА

реформа

Реформа охорони здоров'я торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, повністю зруйнує стару філософію відносин між лікарем і пацієнтом, вдарить по лобістах, які захищають тіньові потоки, і викличе опір "споживачів" бюджетних коштів за койко-місця.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, коментуючи питання хто виграє/програє від медичної реформи і чи чекати опору змінам.

Напередодні винесення відповідних законопроектів на розгляд Парламенту він, зокрема, зазначив: "Будь-які зміни завжди лякають, і це нормальна реакція людей на реформу. Однак її подальше зволікання призводитиме до того, що чисельність українців й надалі скорочуватиметься, про що свідчать демографічні показники. За даними офіційної статистики, за 25 років незалежності населення України скоротилося на понад 9 млн осіб, дитяче - зменшилось майже вдвічі і сьогодні становить 7,6 млн. У цій сумній статистиці не останню роль відіграє неефективна система охорони здоров'я".

Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 01
Ковтонюк розповів як реформа вплине на галузь. Так, впровадження оплати за конкретну медичну послугу або пролікований випадок знищить хабарі в конвертах, які пацієнти зараз платять всім - від санітарки до головного лікаря.

Читайте також: Порошенко підписав закон про автономізацію закладів охорони здоров'я

Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 02
"Між лікарем та пацієнтом не буде готівкових розрахунків і хворого на каталці не питатимуть чи є у його родичів гроші, аби заплатити за операцію", - зазначив заступник міністра.

Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 03

Використання європейських протоколів лікування, у свою чергу, знищить таке поняття як "поліпрагмазія", коли пацієнту виписували надмірну і непотрібну кількість ліків.

Впровадження референтних цін на ліки суттєво вплине на їх вартість та унеможливить "накрутки", коли ціна одного й того ж препарату в Україні вища, ніж, наприклад, у Польщі. А закупівля ліків через міжнародні організації знищить корупцію на тендерах.

Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 04

Окремо масштабні зміни торкнуться інфраструктури галузі у зв'язку з підсиленням одних лікарень та перепрофілюванням інших.

Також читайте: Замість системи охорони здоров'я в Україні існує система охорони хабарів, - Супрун

Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 05

За всіма згаданими сферами стоять великі фінансові потоки. Тож, реформа матиме широке коло противників в особі: хабарників в лікарнях та медуніверситетах, фармацевтичних лобістів та несумлінних дистриб'юторів, функціонерів, які утримували стіни і ліжка, депутатів, які не хочуть робити непопулярні кроки і ховаються за риторикою про недосконалість законопроектів чи неідеальністьрозрахунків.
Реформа охорони здоровя торкнеться всієї медичної галузі - від освіти до фармринку, - МОЗ 06

До тих, хто виграє від реформи, належать: звичайні лікарі, які сумлінно роблять свою роботу та зарплата яких тепер залежатиме від кількості пацієнтів; молоді лікарі, які отримають європейську освіту; аптечний та фармацевтичний бізнес, які готові до чесної роботи на ринку; всі українці, які не будуть нести необґрунтовані витрати на ліки та медпослуги.

"Зараз вирішальний час для уряду і нашої галузі. Нинішня парламентська сесія чітко покаже хто з політиків реально хоче змін, а хто продовжить 25-річну мантру про нову концепцію, закон чи пілотний проект у медицині", - зазначив Павло Ковтонюк.Источник: https://ua.censor.net.ua/n439291
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCWlJGRjBaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEdnNE1FcHlVWE5PUTNnd1RIcFNiSFJET1daT1EyTXdXbUpSZG1SRE16Qk1WRkYyZEVkQk1FdzNVWE5wWmxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору