EN|RU|UK
 Політика України
  1742  42

 Для виходу українського кіно на самодостатній рівень необхідна активна державна підтримка протягом 5 років, - глава Держкіно Іллєнко

ильенко филипп

Глава Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко вважає, що для виходу українського кіно на самодостатній рівень необхідно близько 5 років активної підтримки з боку держави.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Потрібно визнати, що той бюджет, який був виділений на підтримку кіно в 2017 році (500 млн грн) є найбільшим за всю історію незалежної України бюджетом на кіновиробництво, і він дозволяє говорити про те, що відбувається інтенсивний розвиток. Ми за великим рахунком починаємо стикатися з тим, що починаємо відчувати дефіцит творчих кадрів", - сказав чиновник.

Він зазначив, що зараз Держкіно здійснює підтримку 50 повнометражних художніх фільмів, а всього близько 90 проектів.

"Є серйозна необхідність говорити про розвиток кіноосвіти, ми сьогодні стикаємося з тим, що фактично нам необхідно значні зусилля вкладати в освіту професійну, даючи можливість українським студентам їздити за державний рахунок вчитися за кордоном", - розповів Іллєнко.

При цьому він зазначив, що, незважаючи на активний розвиток, кіноіндустрія в Україні ще не стала самодостатньою, щоб самостійно розвиватися.

"Я думаю, що якщо така підтримка з боку держави українського кіно буде відбуватися ще мінімум 5 років поспіль, то українська кіноіндустрія вийде на рівень самодостатності, коли можна буде говорити про зміну підходів ... можливо буде необхідно більш точково фінансувати", - заявив глава Держкіно.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n439308
VEhrdlVXaDBRemN3VEhaU2JFNURPVEJNY2xGMmFUaDJNRXh5VW14MFF6a3dURFU0TUV4eVVtYzVRemN3V1hwU1ozUkhSREJaUkZGelNIcFJiRTVETVRCWlJGRjBkRU0yTUZwaVVYWmtReXM9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору