EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  21044  50

 Рева про пенсійну реформу: "Пенсіонер, який працює, отримуватиме і зарплату, і пенсію"

У депутатів є потенціал консолідуватися і проголосувати пенсійну реформу.

Про це міністр соцполітики Андрій Рева сказав в інтерв'ю Цензор.НЕТ, коментуючи свою нещодавню заяву, що до 16 травня Кабмін внесе до парламенту законопроект про пенсійну реформу.

"Мій особистий досвід спілкування із депутатами говорить про те, що у нас в парламенті працюють здебільшого нормальні люди, з якими просто потрібно розмовляти й проводити роз'яснення. Так, хтось із них буде розмірковувати, чи отримає від політичні дивіденди від голосування. Але, як показує практика, при прийнятті таких важливих для країни рішень депутати об'єднуються. Це було під час проведення конституційної та судової реформ, ухвалення держбюджету на 2017 рік. Тобто у депутатів є потенціал сконсолідуватися та проголосувати пенсійну реформу. Наскільки він буде реалізований - питання до уряду та лідерів парламентських фракцій. І, звичайно, ви ж розумієте, що без підтримки Президента провести таку реформу просто неможливо", - зазначив міністр.

Відповідаючи на питання, чи є така підтримка від Президента, Рева заявив: "Президент підписав Меморандум так само, як і керівник уряду. Тобто він в загальних рисах розуміє, що пропонується пенсійною реформою. Але відповідальність за перемовини із МВФ лежать все ж на уряді та Міністерстві соціальної політики. Тобто практичну роботу щодо переговорного процесу вели ми. Деталі Президенту не доповідали. Але у нас було технічне завдання: із чим ми можемо погодитися, а з чим - ні. Тут позиція про непідвищення пенсійного віку була однією з головних. Ми її тримали весь час у переговорах і витримали до кінця. Однак МВФ - це не благодійна організація. Якщо ви відмовляєтеся підвищувати загальний пенсійний вік, то повинні запропонувати альтернативу і довести із цифрами, що ваш варіант веде то тієї ж мети, тільки іншим шляхом. От ми розглядали різні ситуації щодо пенсійної системи та вийшли на ту модель, яка дозволяє без такого підвищення досягнути декількох базових речей. По-перше, відновити соціальну справедливість пенсійного забезпечення та диференціацію пенсій залежно від стажу та заробітку людини (чого останніх п'ять років не робилося), усунути диспропорції в самій системі та протягом десяти років вийти на бездефіцитний бюджет солідарної системи Пенсійного фонду. От таку модель ми зуміли запропонувати МВФ".

Відповідаючи на питання, що буде з працюючими пенсіонерами, Рева відзначив: "Коли ми прийшли, у нас були достатньо суттєві обмеження по виплаті пенсій. Тоді був податок на пенсії, розмір яких перевищував три прожиткових мінімуми. Плюс, для працюючих пенсіонерів мали обмеження по виплаті пенсій - їм виплачували 85 відсотків пенсійного забезпечення. Перше, що ми зробили - скасували податок на пенсію. Зараз прем'єр оголосив, що з 1 жовтня, коли піде пенсійна реформа, обмеження з виплати пенсій ми теж знімемо. Тобто пенсіонер, який працює, отримуватиме і зарплату, і пенсію".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n439419
VEhrdlVXOU9RekV3VEV4UmMwTkVVV3RPUXprd1RGUlNaMDVIVnpCTWEzWk1PVU12TUV4WVVYWmtSMEl3V21KUmRuUkRPVEJNV0ZKblRrTTBaazVETHpCTVdGRjJaRWRDTUZwaVVYVmtRemt3VEVGbk1GbEVVWFJrUjBVd1REZFNaMDVET0RCTVFqZ3dUQzlSZEdSRE9UQlpTRkpzZEVNMU1Fd3pVWFZPUXpWSlRrTjVNRnBpVVhWdWVsRnVPVU14TUV3elVtZGtSMWN3VEc1UmRtUkROREJNYTJjd1dWUlJkblJET1RCTVVUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору