EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  45012  192

 "Батьки Захарченка отримують пенсію на нашій території. Вони чомусь у "новороський" рай не їдуть", - міністр Рева

рева

Перешкоджати так званому "пенсійному туризму", коли жителі ОРДЛО, їздять з окупованих територій за українськими пенсіями, фактично неможливо.

Про це міністр соцполітики Андрій Рева заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Як тільки ми починаємо боротися із цим явищем ("пенсійним туризмом", - ред.), одразу з'являються правозахисники й кричать, що ми порушуємо права людей. Кажуть: "Ви призначили пенсії, закрийте очі на все та виплачуйте". Отака у них позиція. Ми їм починаємо пояснювати, що в країні є закон", - заявив Рева.

Міністр пояснив, що відповідно до закону якщо будь-який український пенсіонер змінює місце проживання, то його пенсійна справа пересилається і вже за цими матеріалами починають йому виплачувати пенсію. У випадку з приїжджими з окупованих територій ця схема не працює.

"Це класична схема, яка діє по всій Україні. От до нас приїжджає громадянин із Донецька і каже: "Я покинув усе, змушений тікати від війни, будь ласка, заплатіть мені пенсію". Донецьк - це територія України? Так. Ми можемо зробити туди запит та отримати пенсійну справу? Ні. Бо там ліквідовані українські органи справи. Пенсійний фонд теж. Матеріали лишилися в Донецьку, а людина тут. В такій ситуації ми маємо придумати систему, при якій без цього сплачувати пенсію. Тому даємо їй статус внутрішньо переміщеної особи і без матеріалів справи починаємо платити пенсію за тимчасовою схемою", - розповів міністр.
При цьому, за його словами, якщо така людина повернеться назад на окуповану територію, то проконтролювати отримання нею пенсії не можливо.

" Ми не знаємо, що з цією людиною, а нам ніхто не повідомляє. Тим більше, якщо там є родичі, які отримують її пенсію, нас аж ніяк не проінформують. Або, коли людина туди приїхала, в неї забрали картку, посадили у підвал, а гроші отримують два бойовики та ділять між собою. Ми про це можемо дізнатися? Ні. Я можу продовжувати моделювати ситуації. Однак у законі записано: Якщо такий громадянин понад 2 місяці перебуває на непідконтрольній території, ми скасовуємо статус внутрішньо переміщеної особи. Відповідно, на законних підставах припиняємо виплату. От чому ці люди їздять туди-сюди. А ми не можемо їм заборонити.

От зараз СБУ передала списки людей, які більше ніж 2 місяці перебувають на непідконтрольній території, і виплати припинилися. Вже крик стоїть: "Порушили права!" Знаєте, що б ви не робили, завжди знайдеться той, хто буде цим незадоволений", - зазначив міністр.

"У Мінських угодах є восьмий пункт і одинадцятий пункт. Тобто коли Україна каже, що ми спочатку відновимо кордон, а потім проведемо вибори, німці відповідають: "Проведення виборів - це четвертий пункт, а відновлення кордону - одинадцятий. Треба рухатися за списком". Тому, коли говорять про восьмий пункт, який стосується соціальних виплат, то є питання: а сім попередніх виконані? Чому ж нас так "женуть у шию" в обхід початкових? А в них чітко записано: припинення вогню, відведення важкого озброєння, амністія, вибори, відновлення органів влади, тобто там з'являється Пенсійний фонд, а вже тоді соцвиплати. Однак вони нам кажуть: "Ви спочатку платіть". Отака подвійна "бухгалтерія" виходить. В тому-то й уся проблема", - підкреслив Рева.
За його словами, в 2016 році СБУ передала списки 460 тисяч громадян, які взагалі не перетинали лінію розмежування.

"По ідеї, як внутрішньо переміщені особи, вони повинні були пройти через цю лінію, прийти до Пенсійного фонду, написати заяву та отримувати пенсію. Але ж вони не перетинали лінію розмежування! От тепер уявіть собі: заходить українська армія в Донецьк, наприклад, баба Маня приходить до Кіровського управління Пенсійного фонду й пише заяву: "Прошу вас виплатити мені пенсію із серпня 2014 року по теперішній час". Їй відповідають: "Так ми ж вам платили, як внутрішньо переміщеній особі". На що вона просить показати її заяву. А та ж написана від її імені чи працівником Пенсійного фонду, чи кимось іншим. Тому ми будемо змушені їй заплатити. Хороша схема? Я можу ще кілька подібних навести. Коли до нас приїжджають міжнародні спостерігачі, я їм пояснюю цю ситуацію. Вони мені у відповідь - гасла про порушення прав людей. Я запитую: "А коли людина сидить на підвалі із нашою пенсією, це не порушення прав людини? От ви говорите про соціальні гарантії. А право на життя, особисту безпеку ми їй не повинні гарантувати?! Це ж такий самий громадянин України. Якщо з об'єктивних причин ми цього не можемо зробити, чому ви від нас вимагаєте, щоб ми на все інше закрили очі, а гарантували виключно соціальні права?! То нам що, возити гроші бойовикам?!" Як Путін каже, там же воюють шахтарі та трактористи? Серед них є й пенсіонери. Зараз вони хочуть отримувати пенсію. Ми відповідаємо: "Будь ласка, ми вас чекаємо в Дніпрі, Запоріжжі. Приїжджайте!" Щось вони не їдуть (всміхається. - О.М.). До речі, Плотницький - військовий пенсіонер. Давайте і йому будемо платити пенсію! А чого ж ні?! Він же - громадянин України. Ми ж і його права порушуємо! Я от дивлюся і думаю: Як це нам не соромно?! Якщо послухати тих міжнародних товаришів, то, виходить, нам ще потрібно туди приїхати та вибачитися перед ними за те, що пенсії не виплачуємо. От батьки Захарченка отримують пенсію на нашій території. Їхній синуля там себе президентом назвав (в палаті №6 усі Наполеони та президенти), а вони чомусь у "новороський" рай не їдуть"- підсумував міністр.


Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Максимальна пенсія, яку сьогодні виплачують в Україні, - 58 тис. грн", - Рева


Источник: https://ua.censor.net.ua/n439429
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJLWmxGelRrZEdNRXhFVW1kT1IwZ3dURmhSZG1SRE5qQk1OR2N3U2pkUmRUbERNVEJNY2xKblpFTjNNRXd6VVhST1IwRm1Ua05tTUV4MlVYWjBSME13VEROUmRVNUhSekJaZWxGMWRFTTBNRXhzT0RCTFJGRjBaRU41TUV4Qlp6QktSRkYyWkVNd01GbEVVbXgwUXpWTWVTOVJjMlJES3pCTWJsRjJkRU41TUV4cVVYVnVlbEYyT1VNeE1Fd3pVbWRrUjFjd1REZFJkbVJETVRCWlJGRjFTSHBTWjNSRE1UQlpSRkYyZEVkQk1FeHFVWFE1UXpnPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору