EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  26368  96

 Ситуація із затопленими шахтами на окупованому Донбасі критична, - МінТОТ

Вадим Черниш зазначив, що питання екології в Луганській і Донецькій областях потрібно поставити на переговорах у Мінську.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, рівень води на шахтах в ОРДЛО критичний і майже досяг гранично допустимого. Це вимагає прийняття негайних профілактичних заходів.

"Вирішення екологічних проблем на сході потребує якісної координації між органами центральної та місцевої влади, а також тісної співпраці з представниками міжнародних організацій, що здійснюють оцінку і моніторинг ситуації. Профільні відомства, в першу чергу, повинні мати цілісну картину, аналіз та оцінку ризиків, а також заздалегідь спланований порядок дій у разі небезпечних ситуацій. Безперечно, питання екології в Луганській і Донецькій областях необхідно ставити на переговорах у Мінську. Перш за все нам потрібно уточнити список підприємств на непідконтрольних територіях, які потребують уваги і доступу міжнародних експертів для запобігання надзвичайним ситуаціям екологічного і техногенного характеру", - зазначив Вадим Черниш.

Зазначають, що українська влада тепер вимагатиме негайного допуску до затоплених шахт міжнародних експертів для відкачування води. На даний момент на окупованих територіях відсутній нормальний моніторинг дотримання екологічних норм і стандартів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Протягом останніх трьох місяців бойовики на 750% збільшили кількість важкого озброєння, - представниця США в ОБСЄ

Крім того, на Донбасі є проблема, пов'язана з проведенням ремонтних робіт підприємств біля лінії розмежування. Представник України в підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко підкреслила, що це питання постійно порушують у Мінську, але Росія та ОРДЛО досі не надали гарантій безпеки для проведення ремонту.

"У зв'язку з обстрілами з боку незаконних збройних формувань на багатьох підприємствах порушений виробничий цикл, що може мати негативні наслідки для екології регіону і безпеки місцевих жителів", - зазначила перший віце-спікер.

Також у повідомленні сказано, що на території ДФС для виробничих цілей зберігається 2,4 т рідкого хлору, і в разі пошкодження контейнерів із рідким хлором або при пошкодженні трубопровідної магістралі для подачі хлору можливі викиди пари хлору в атмосферу, що призведе до забруднення навколишнього середовища отруйними речовинами в радіусі 36 кілометрів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n439582
VEhrdlVYQTVRekV3V1VSUmRtUkROREJaWjNaTU9VTXZNRXhZVW1kT1F6RXdUSHBSZG5SRGVUQk1hbEYyWkVNMFprNUhTVEJNUkZKb1pFZERNRXhDT0RCTVdGRjFkRU1yTUV4MlVYWjBRM293V21KU2FqTjZVVzVPUjFjd1RETlNiSFJIUWpCWlRGRjBaRWRCTUZsSVVtZDBRM2t3VERSbk1FeGpaekJNTDFGMVRrZERNRXhFVVhaa1IwMUpUa01yTUV4eVVtYzVReTh3VERkUmMzUkRkekJNTTFGMVRrZEdTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KUmRWaDZVVzVPUjFjd1RETlNaMlJIVFRCTWNEZ3dTbFJSZG5SRE9UQk1TRkZ6VGtkQw==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору