EN|RU|UK
 Політика України
  15716  23
Матеріали за темою:

 Повернуті в казну $ 1,3 млрд Януковича і його оточення були вкрадені за допомогою 42 компаній-нерезидентів, - Держфінмоніторинг

деньги

Державна служба фінансового моніторингу України провела масштабне розслідування відмивання коштів, отриманих внаслідок корупційних діянь, розкрадання і привласнення державних коштів і майна колишнім президентом України Віктором Януковичем, його близькими, посадовими особами колишнього уряду країни і пов'язаними з ними особами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства, це включало в себе обробку оперативних даних з різних інформаційних джерел і баз даних, нестандартне дослідження транскордонного та внутрішньодержавного руху коштів, отриманих злочинним шляхом, ідентифікацію IP-адрес учасників замаскованих кримінальних схем, активну співпраця з іноземними партнерами.

Зокрема, Державною службою фінансового моніторингу починаючи з березня 2014 року проведено фінансове розслідування операцій, здійснених з участю 42 компаній-нерезидентів (в тому числі в офшорних юрисдикціях), причетних до так званої сім'ї Януковича, яка була пов'язана між собою родинними і діловими інтересами, а також посадово-засновницьким складом.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Бурбак закликав Раду ухвалити закон про спецконфіскацію: "Процес конфіскації вкрадених Януковичем і його бандою грошей не повинен зупинитися". ВIДЕО


Складність розслідування обумовлювалась, в тому числі, широким використанням у цих компаніях номінальних власників, які де-юре являючись бенефіціарними власниками, де-факто не мали реальних повноважень щодо управління бізнесом, що в свою чергу було прерогативою колишніх публічних діячів. Також, слід взяти до уваги і потужне юридичне лоббі схем відмивання коштів, завдяки якому відповідні схеми були дуже вразливими з точки зору їх розкриття.

Держфінмоніторингом шляхом проведення ґрунтовного аналізу встановлено, що вказаними компаніями протягом 2010-2013 років через рахунки, відкриті в банках Латвії, було заведено "псевдоінвестиції" в Україну на загальну суму більш ніж 1,3 млрд дол. США.

В подальшому, з метою легалізації, частина цих коштів у сумі 1,15 млрд дол. США використана для придбання в Україні високоліквідних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), емітованих у доларах США, решту коштів - понад 200 млн дол. США розміщено на депозитних рахунках у вітчизняних банках.

"Чіткий зв'язок компаній-нерезидентів з колишніми високопосадовцями України свідчив про те, що зазначені "інвестиції" є нічим іншим, як раніше "виведеними" з України грошовими коштами тими ж екс-високопосадовцями, та введеними в Україну з метою отримання надприбуткового та високогарантованого доходу з боку держави, а також збереження власних валютних злочинних активів у одному із найбільш безпечних та ліквідних видів державних цінних паперів", - наголошує відомство.

Грошові кошти та придбані ОВДП були розміщені в банківських установах України, опосередковано підконтрольних відповідним екс-високопосодавцям.

Також читайте: Порошенко про конфісковані активи Януковича: "Гроші будуть використані для інвестицій в українську оборону і в українські інфраструктурні проекти"

До зазначеної схеми відмивання коштів було залучено понад 1000 суб'єктів господарської діяльності.

Держфінмоніторинг ще в червні-липні 2014 року заблокував кошти на рахунках 19 компаній-нерезидентів, які були розміщені в українських банках.

Одночасно, починаючи з березня 2014 року Держфінмоніторингом підготовлено та направлено до Генеральної прокуратури України 26 узагальнених (додаткових узагальнених) матеріалів щодо зазначеного розслідування (із візуалізацією злочинних схем).

В межах кримінального провадження, за поданням Генеральної прокуратури України, на заблоковані Держфінмоніторингом кошти, у червні та липні 2014 року судом накладено арешт на суму 1,45 млрд дол. США, частина яких і стала об'єктом конфіскації в дохід Держави 28 квітня 2017 року.

Крім того, в рамках зазначеного фінансового розслідування, за зверненням Держфінмоніторингу, на рахунках в Латвії також було заблоковано кошти у сумі 49,51 млн дол. США.

Станом на травень 2017 року, за результатами вжитих заходів за час проведення розслідувань заблоковано та арештовано на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв'язок з Януковичем В.Ф. та колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті 1,57 млрд дол. США.

Проведене Держфінмоніторингом фінансове розслідування з подальшою конфіскацією злочинних доходів стало можливим завдяки спільним скоординованим діям з фінансовими розвідками США, Великобританії, Латвії, Естонії, Кіпру, Сейшел, Белізу, Британських Віргінських островів, Панами та інших країн.

"Особливо важливу роль у цьому розслідуванні відіграла тісна співпраця з фінансовою розвідкою США (FinCen) та Федеральним бюро розслідувань США (FBI), завдяки яким встановлено доларово-деноміновані операції нерезидентів, а також фінансовою розвідкою Латвії, завдяки якій встановлені рахунки компаній нерезидентів, рух коштів по них, залишки на рахунках та пов'язані (довірені) особи", - інформує відомство.

За повідомленнями підрозділів фінансових розвідок інших країн, станом на сьогодні за кордоном заблоковано активи колишніх високопосадовців органів влади, місцевого самоврядування України та пов'язаних з ними осіб на загальну суму 107,19 млн доларів США, 15,87 млн євро та 135,01 млн швейцарських франків, зокрема в таких країнах, як Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

Нагадаємо, 28 квітня 2017 року набуло чинності сили рішення суду про перерахування до державного бюджету 1,5 млрд дол.,що приблизно дорівнює 40 млрд грн, заарештованих на рахунках Януковича і його оточення.

Також читайте: У Януковича нічого не конфіскували. Він зберігає в Ощадбанку понад 28 млн, - адвокат. ДОКУМЕНТ

Источник: https://ua.censor.net.ua/n439992
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RISlJkblJET1RCWlZGSnNkRWRDTUV4eVVYTk9SMGN3V21KU2FqTjZVWFYwUXlzd1dVUlNaemxETHpCWllsSnNkRWRRWms1RGVUQmFZbEYwVGtNNE1FeHFVWE4wUTNjd1RETlJkbVJIVUVsT1Ezb3dXVVJSZG5SSFNUQk1XRkYxV0hwU1owNURLekJNWmxKblpFTTNNRnBpVVhST1IwUXdURXhSYzA1RE9UQk1NMUpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору