EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5120  62

 Тільки один відсоток українців за кордоном працює офіційно, - Держслужба зайнятості

кризис безработица

Лише один відсоток трудових мігрантів з України працевлаштовуються за кордоном через офіційних посередників із дотриманням всіх необхідних вимог країни, де вони шукають роботу.

Про це заявив у середу під час публічних дебатів на тему: "Українська вимушена і трудова міграція до країн ЄС - поточна ситуація і потенціал" заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко, - передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"У нас є проблема нелегальної трудової міграції - тільки 1 відсоток українців працевлаштовується за кордоном через офіційних посередників", - сказав Кравченко.
Він додав, що з огляду на це Держслужба зайнятості розпочала проект інформування людей про працевлаштування за кордоном через Асоціацію трудових мігрантів. Його мета - пояснити людям, які хочуть працювати в країнах ЄС, що для захисту своїх прав на території тієї чи іншої країни їм обов'язково треба мати договір із роботодавцем і страховку.

Кравченко повідомив, що на ринку праці України попит на роботу в Польщі, Чехії, Угорщині та інших країнах-сусідах такий високий, що навіть турагентства почали пропонувати послуги з працевлаштування за кордоном. Але, щоб не бути обдуреними, трудовим мігрантам треба знати і дотримуватися вимог, які дають право на роботу в кожній конкретній країні.

Заступник голови Держслужби звернув увагу на ще один аспект трудової міграції українців, який вимагає врегулювання, - їх соціальний захист після повернення в Україну.

"Вони не мають пенсійних накопичень, інших соціальних гарантій. Нам би хотілося також підняти і врегулювати це питання, оскільки міграція завжди була, є і буде, цей процес постійний, і він буде тривати", - підкреслив Кравченко.

Він також поінформував, що Держслужба зайнятості розпочала ще один проект - створення Центрів розвитку підприємництва, щоб допомогти людям, які заробили за кордоном гроші, ефективно інвестувати їх в Україні.

"На Західній Україні вони будують великі будинки по 500-600 кв. метрів, тому що не знають, куди інвестувати. Якщо взяти досвід Польщі, то там люди інвестували в інфраструктуру, розвиток малого і середнього підприємництва. На Західній Україні також можна розвивати сервіс і інфраструктуру, щоб до нас приїжджали туристи", - вважає Кравченко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n440218
VEhrNGRrdzVSME13V1VSU1p6bERNREJNTjFGemRFTjNTVTVET0RCYVlsRnpPVWRCTUV4RVVtaDBSMWN3V1RrNE1FeG1VWE5PUjBFd1REZFJjMlJIVnpCWlRGSm9PVU4zTUV3elVYVkllbEZzVGtNeE1GbEVVWFIwUjBJd1RIWlNaemxETWpCTVNGRnpRMFJSZERsRGR6Qk1ibEYyWkVkUU1GbE1VWFowUjBJd1dVeFNiR2M5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору