EN|RU|UK
 Політика України
  19286  68

 МВФ вимагає надати НАБУ право на "прослуховування" і зупинити законопроект, що забороняє розслідування раніше закритих справ, - ЗМІ. ДОКУМЕНТ

Міжнародний валютний фонд звернувся до українського уряду з листом-попередженням, в якому нагадав про зобов'язання щодо забезпечення діяльності НАБУ.

У розпорядженні "Європейської правди" є копія листа за підписом Рона ван Родена, керівника місії МВФ, що надійшов у понеділок 15 травня, передає Цензор.НЕТ.

Велика частина листа присвячена законопроекту №6220, мета якого - змінити Кримінальний процесуальний кодекс таким чином, що НАБУ буде позбавлене можливості розслідувати корупційні звинувачення проти високопоставлених чиновників.

"Нашу увагу привернув факт обговорення у ВР пропозицій, які можуть дозволити іншим правоохоронним органам розслідувати факти корупції на вищих рівнях влади (законопроект №6220)", - йдеться у зверненні, де перераховані також інші положення проекту.

У МВФ попередили, що його прийняття "буде суперечити зобов'язанням керівництва (України)", "може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією" та "не буде відповідати програмі МВФ".

МВФ вимагає надати НАБУ право на прослуховування і зупинити законопроект, що забороняє розслідування раніше закритих справ, - ЗМІ 01

У зв'язку з цим місія Фонду просить прем'єра "допомогти зберегти законодавчу базу відповідно до політики, передбаченої в меморандумі (з МВФ)".

Крім цього, місія Міжнародного валютного фонду нагадала, що для продовження виконання програми Київ повинен виконати своє попереднє зобов'язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних. Зараз для негласного прослуховування НАБУ має просити СБУ про звернення до суду.

"Ми хотіли б настійно закликати до введення в дію законопроекту, який дозволяє НАБУ здійснювати незалежне прослуховування, як це було погоджено (з представниками української влади), до кінця травня", - йдеться в листі за підписом керівника місії.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p440222
TUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhSVFJGRnpUa001TUZsTVVYVk9Rell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRXh1VVhaa1F6RkpUa040TUZrM1VtZE9ReXRNZVRoMlREbEROakJaUkZGMFpFTXdNRXhxVW1kdWVsRjJPVWRCTUV3M1VtZGtRemN3V1ZCU2FHUkRLekJNVEZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUVvelVXdE9RMUl3UzA0NE1FcDZVV3QwUTJzPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору