EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1737  11

 Депортація 1944 року поставила під загрозу фізичне існування мого народу, - заступник міністра інформполітики Джапарова

Еміне Джапарова нагадала, що в історії вже неодноразово були подібні прецеденти, і побажала татарам стійкості.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова виступила з промовою, присвяченою депортації татар із Криму в 1944 році.

- Сьогоднішній день, 18 травня, висічений у душі кожного кримського татарина, тому що 73 роки тому Крим був спустошений від корінного народу, який увібрав в себе все розмаїття культур і етносів, які проживали на цій землі. Історія мого народу знає багато трагедій. Депортація 1944 року поставила під загрозу фізичне існування мого народу та окупація 2014 року, яка заподіює безліч страждань кримським татарам: переслідування, репресії і таке інше. Я впевнена, що українці не просто знають про депортацію, а й відчувають цей день, тому що самі пережили Голодомор. Той самий злочинець у товарних вагонах, поки кримськотатарські чоловіки воювали на фронті, вивозив їхніх жінок і дітей і їхніх старих батьків. До того ж подарував клеймо зрадника. До речі, нинішня російська риторика про українців - "бандерівці, карателі, фашисти" - це той же самий сценарій, яким викривляється історія і виправдовується власний злочин - окупація Криму і Донбасу.

Читайте також: Страшно усвідомлювати, що сьогодні, на початку XXI століття, цілий народ знову зазнає жорсткого переслідування, - Гройсман

За словами Джапарової, життєво важливо знати історію країни і її традиції для збереження національної ідентичності.

- У цій історії є не тільки біль і траур, а й спільна радість - як перемога Джамали, яка співала про депортацію, - сказала вона.

Також Джапарова нагадала про те, як татари, які везли з собою на заслання кримську землю, чорноморську воду і фрукти як символи Батьківщини, знайшли в собі сили повернутися.

- Я впевнена, що ця історія повториться. Я хочу звернутися до свого народу, який чекає повернення Криму, я хочу побажати їм стійкості такої, яку мали наші предки, - сказала вона.

Також читайте: Впевнений, що кримські татари і ті, хто був змушений покинути свої домівки, знову повернуться додому - до українського Криму! - Турчинов
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440350
VEhrdlVYVjBSMEV3VEdwUmRrNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVJGSm5kRU4zTUZsRVVYVkRPSFl3VEdaUmMwNUhRakJhWWxGMFRrTjNNRXd6VVhaa1IxQkpUa2RFTUZsRVVtbzVRekF3V1U0NE1FcHlVWE5PUTNnd1RIcFNiSFJET1daT1EyTXdXbUpSZG1SSFZ6Qk1NMUpvVGtNck1GbEVVWFpPUXk4d1REZFJkVGxIVnpCWlRGRjFUa00yTUV4b09EQktjbEpuVGtNME1FeDNQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору