EN|RU|UK
 За кордоном
  2811  10

 Великобританія погодилася на створення військового командного центру ЄС у Брюсселі

Великобританія підтримала створення нового Центру планування та управління у рамках чинного військового штабу ЄС.

Це випливає з висновку, прийнятого в четвер, 18 травня, Радою Євросоюзу в Брюсселі, де пройшли переговори міністрів оборони країн ЄС, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

У документі зазначають, що новий центр буде розміщуватися в Брюсселі й візьме на себе стратегічне планування та управління військовими операціями Євросоюзу, які полягають у консультуванні приймаючої країни і не передбачають участі в бойових діях. Зокрема, центр буде координувати міжнародні програми підготовки персоналу для сил безпеки в Малі, Центральноафриканській республіці та Сомалі. При цьому він буде діяти в рамках чинного військового штабу ЄС у Брюсселі.

Раніше Великобританія не хотіла узгоджувати створення центру. Європейські дипломати побоювалися, що Лондон буде використовувати цю тему з одного боку, у внутрішньополітичній боротьбі напередодні дострокових парламентських виборів, а з іншого - в переговорах щодо Brexit.

Разом із тим, в обмін на свою згоду Великобританія зажадала гарантій того, що центр у довгостроковій перспективі не перетвориться на аналог штаб-квартири НАТО. Лондон хоче зберегти статус-кво, при якому забезпеченням європейської безпеки займається НАТО, і побоюється, що ЄС планує створити паралельну європейську військову структуру. Як зазначає агентство dpa, ці побоювання з'явилися у Лондона у зв'язку з підготовкою до виходу з Євросоюзу.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440431
VEhrNGRrdzVRMFV3VEV4U1owNURLekJaU0ZGMmRFZFBNRXhrT0RCS1RGRjBaRU0zTUV4cVVYVjBRM2RKVGtOU01GbEVVWFZPUjBNd1RFUlJkbVJIVnpCWk9EMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору