EN|RU|UK
 Політика України
  2113  17

 На закритому засіданні судді Конституційного суду не змогли ні обрати нового голову, ні відправити чинного у відставку, - джерело "УНІАН"

На закритому засіданні Конституційного суду України в четвер, 18 травня, судді не змогли обрати голову КСУ. Їм також не вдалося звільнити від займаних посад в. о. голови суду Юрія Бауліна та суддю Сергія Вдовиченка

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє УНІАН із посиланням на власне джерело в КСУ.

Судді також розглянули кандидатуру Володимира Мойсика, який претендує на посаду голови КСУ, але вона не набрала достатньої кількості голосів. Вибори голови суду перенесено. З 3 червня виконувати обов'язки голови КСУ буде Віктор Кривенко - як старший за віком суддя. Саме з цієї дати закінчується термін повноважень нинішнього в. о. голови КСУ Бауліна, який, тим не менш, залишиться суддею Конституційного суду.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Нового голову Конституційного суду оберуть 19 травня, - "Українські новини"

Баулін і Вдовиченко подавали заяву про відставку, але за їх звільнення проголосували менше 12 суддів. Як пояснив співрозмовник видання, однією з причин, за якими судді не стали звільняти Бауліна та Вдовиченка, стала наявність чинної постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді".

Парламент констатував, що вони "порушили приписи статей 3, 19, 147-153 Конституції України, що є незабезпеченням верховенства Конституції України, порушенням обов'язку захищати конституційний лад держави, конституційні права і свободи людини та громадянина, а також суперечить змісту присяги судді Конституційного суду України, чесному і сумлінному виконанню обов'язків судді Конституційного суду України". У відповідності з цим документом, порушників присяги, призначених за президентською квотою, повинен звільнити саме Президент.

Нагадаємо, 27 квітня судді Конституційного суду Микола Мельник, Сергій Сас, Ігор Сліденко і Станіслав Шевчук ініціювали проведення спеціального засідання КСУ з метою обрання його нового голови. Термін повноважень голови КСУ Юрія Бауліна закінчився ще 18 березня, але він продовжує керувати судом в статусі в.о. як старший за віком суддя. Згідно з регламентом КСУ, новий голова суду повинен бути обраний не пізніше ніж через два місяці після закінчення повноважень свого попередника.

Як відомо, шестеро досі діючих суддів КСУ працювали у складі суду на момент винесення рішення з розширення повноважень колишнього президента Віктора Януковича. Це - голова КС Юрій Баулін і судді Василь Бринцев, Сергій Вдовиченко, Михайло Гультай, Михайло Запорожець та Наталя Шаптала. За даними слідства, вони отримували гроші з "чорної каси" Партії регіонів.

Також читайте: Рада не змогла прийняти жодної поправки в законопроект про Конституційний суд
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440445
VEhrdlVXdGtRM2N3V1ZCUmRUbEhWekJNTUhaTU9VZENNRmxRVVhST1F6QXdXVGs0TUVweVVXOVJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору