EN|RU|UK
 Політика України
  15865  70

 Окупанти в Криму мають намір отримати дозвіл вилучати земельні ділянки у громадян

крым симферополь

Окупаційна влада анексованого Росією Криму має намір внести поправки в закон, які дадуть їм право вилучати земельні ділянки, оформлені українськими держорганами до захоплення півострова російськими окупантами.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише "Коммерсантъ".

Посилаючись на текст листа "голови" окупованого Криму Сергія Аксьонова віце-прем'єру Дмитру Козаку, видання пише, що "влада" Криму пропонує внести поправки до федерального конституційного закону "Про прийняття в РФ Республіки Крим ...", які дозволять їм припиняти права власності на ділянки і нерухомість, оформлені до анексії півострова Росією, і які, на думку "влади регіону", суперечать російському законодавству.

У листі маріонетка Аксьонов інформує Козака, що досі у регіональних чиновників немає формальних можливостей вилучати нерухомість і ділянки, якщо їх юридичний статус суперечить російському законодавству. Зокрема, вказує видання, мова йде про ті випадки, коли земля розташована на території загального користування, в тому числі на пляжах і в парках, або використовується не за цільовим призначенням.

За інформацією видання, загальна вартість ділянок, які підпадають під потенційне вилучення, перевищує $ 1 млрд. За словами одного з чиновників окупованого Криму, Козак у квітні цього року доручив владі регіону підготувати відповідні поправки. В апараті Козака і прес-службі Аксьонова не змогли надати коментарі.

Глава комітету "держради" Криму з майнових та земельних відносин Євгенія Добриня заявила, що на півострові дійсно іноді неможливо перевірити законність правовстановлювальних документів, виданих державними органами України: "Наприклад, посеред Лівадійського парку або в заповіднику може бути ділянка з будинком, і у власників є документи українських органів влади, які були видані в обхід українських же законів".

Член громадської організації "Чистий берег. Крим", яка займається обстеженням незаконного будівництва в прибережних зонах і парках, юрист Олександр Таліпов підтверджує, що держоргани України видали на півострові десятки тисяч дозвільних актів в обхід закону. Але, на думку експерта, застосований окупаційною владою Криму захід приведе до напруженості в регіоні.

У той же час, інший експерт, юрист адвокатського бюро А2 Максим Сафіулін зазначив, що вилучити власність на користь держави можливо за умови відшкодування вартості або за рішенням суду. Він прогнозує, що в разі прийняття закону відчуження прав власності навряд чи матиме масовий характер, "бо це призведе не тільки до зростання судових витрат, а й до високої ймовірності звернення власників в ЄСПЛ." З урахуванням політичного контексту і підвищеної уваги світової громадськості до дотримання прав і свобод жителів півострова такі позови вкрай небажані", - зазначив він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n440470
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJLUkZGMWRFZENNRmw2VVhaMFF6a3dURGRSYzJrNGRqQk1abEYwWkVNNE1FeDJVbW96ZWxGdGRFZEJNRXhxVVhaQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору