EN|RU|UK
 Політика України
  1305  1

 ЦВК достроково припинила повноваження Київського обласного виборчкому

Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження Київської обласної виборчої комісії і зобов'язала новий склад комісії розглянути до 28 травня питання визнання обраним депутатом Київської обласної ради наступного за списком партії "Українське об'єднання патріотів ("УКРОП")" кандидата (Дениса Нестерова) у зв'язку з достроковим припиненням депутатських повноважень Миколи Семеняки унаслідок його смерті.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Центральна виборча комісія встановила факт одноразового грубого порушення Київською обласною виборчою комісією вимог Конституції України та закону України "Про місцеві вибори" і достроково припинила повноваження всього її складу", - сказано в ньому.

Зокрема, 27 червня 2016 року було достроково припинено повноваження Семеняки в зв'язку зі смертю, і наступним претендентом на депутатський мандат за списком " УКРОПу" є Денис Нестеров, однак облвиборчком станом на п'ятницю так і не визнав його обраним.

"Таким чином, Київська обласна виборча комісія не вчинила передбачених законодавством дій з визнання обраним депутатом Київської обласної ради наступного за черговістю кандидата ... а отже, допустила протиправну бездіяльність щодо виконання вимог статті 90 закону України "Про місцеві вибори", чим порушила виборчі права кандидата в депутати і права місцевої організації політичної партії, що свідчить про грубе порушення виборчою комісією Конституції України та виборчого закону", - йдеться в повідомленні.

Також ЦВК підкреслює, що облвиборчком таким чином перешкоджає реалізації Нестеровим права бути обраним і позбавляє громадян відповідної територіальної громади належного представництва їхніх інтересів і захисту їхніх прав в облраді.

Крім того, Центрвиборчком вважає, що зазначені обставини свідчать про наявність у діях Київського облвиборчкому ознак вчинення кримінальних злочинів, передбачених ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) Кримінального кодексу.

Відповідно, ЦВК вирішила звернутися до Національної поліції для перевірки вищевказаних обставин і застосування заходів реагування в разі виявлення підстав для цього.

Партії, чиї фракції зареєстровані на першій сесії Верховної Ради поточного скликання, і місцеві організації інших партій, можуть внести в ЦВК кандидатури для включення до складу Київського облвиборчкому до 22 травня.

При цьому ЦВК зобов'язав Київський облвиборчком, після формування його нового складу, до 28 травня розглянути питання визнання Нестерова депутатом облради.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n440542
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwUmMyUkRLekJaUkZGMVNIcFJjSFJEVXpCS2NEZ3dTMUJSYlhSRFp6QktOMUZ1TTNwUmJYUkROREJhWmxGemRFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa01yTUV4SVVYVTVRM2N3V1VoU1ozUkhUUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору