EN|RU|UK
 Економіка
  31037  222
Матеріали за темою:

 Росія поскаржилася в СОТ на українські санкції, - глава Мінекономрозвитку РФ Орєшкін

налоги вто импорт

Росія подала до Світової організації торгівлі (СОТ) запит на проведення консультацій у зв'язку з санкціями проти Росії, які постійно вводяться Україною.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС, про це заявив міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін.

"Російське представництво при СОТ у Женеві направило до органу з вирішення суперечок СОТ та уряду України запит на проведення консультацій у зв'язку з постійним введенням, починаючи з 2014 року, обмежень, заборон, особливих вимог та процедур щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту через Україну", - сказав він.

Чиновник підкреслив, що деякі з цих заходів не лише не захищають українську економіку, а, навпаки, створюють для неї додаткові проблеми.


Крім того, на думку глави Мінекономрозвитку РФ, є серйозні підстави припускати, що санкції щодо Росії Україна робить у порушення зобов'язань у СОТ.

"Ба більше, кількість антиросійських заходів, їхній характер, обсяг галузей, що підпадають під обмеження, - усе це свідчить про те, що Україна системно і свідомо порушує свої міжнародні зобов'язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі, інші норми міжнародного права", - заявив Орєшкін.

"Йдеться, зокрема, про заборону на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Також ми класифікуємо обмеження на операції з українською валютою, заборону на акредитацію журналістів російських новинних агентств та інших ЗМІ", - розповів міністр.

За його словами, крім перерахованих обмежень, особливі процедури застосовуються при ввезенні на територію України російських книг та іншої друкованої продукції, особливий режим оподаткування застосовується при ввезенні старих російських автомобілів. На території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній. "Серед них машинобудівники, банки, постачальники різних послуг, зокрема в інтернет-мережі, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших", - уточнив Орєшкін.


Крім того, за його інформацією, введений спеціальний екологічний, санітарний, фітосанітарний і ветеринарний контроль щодо російських харчових продуктів, виробів легкої промисловості, косметики, побутової хімії та інших російських товарів. "Російським компаніям заборонено брати участь у приватизації, що є ще одним грубим порушенням українських зобов'язань у СОТ", - зазначив російський міністр.

Також, за його словами, Україна при підготовці санкцій порушила і свої численні зобов'язання щодо транспарентності процедур розробки та введення заборон та інших обмежень у торгівлі. Незважаючи на вимоги угод СОТ, ці заходи послідовно не нотифікуються в СОТ.

"Таким чином, російський запит охоплює загалом сотні елементів українських нормативних актів і стосується порушень низки базових угод СОТ, включно з Угодою про заснування СОТ, Генеральною угодою про торгівлю товарами, Генеральною угодою про торгівлю послугами, Угодою про імпортне ліцензування, Угодою про технічні бар'єри в торгівлі, Угодою про санітарні та фітосанітарні заходи", - уточнив Орєшкін.


Запит на проведення консультацій у СОТ - це перша процедура в рамках подачі позову в організацію. Відповідно до процедур СОТ протягом двох місяців мають бути проведені консультації з урядом України для пошуку взаємоприйнятного рішення ситуації, що склалася. "У випадку, якщо консультації не матимуть очікуваного результату, ми маємо право почати другу стадію спору - передачу справи на розгляд групи експертів", - розповів глава Мінекономрозвитку РФ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440658
TUZsSVVYTk9Remt3VEhKU2FIUkhWekJhWTJjd1RDOVNaMDVES3pCWlRGRjFRMFJTWjA1REt6QlpTRkpzZEVkWVRIazRka3c1UXpNd1RFUlJkamxETkRCWlNqZ3dUSEpSZG5SRE9UQlpTRkpuT1VNM01GbDZVbWQwUTNjd1dXSlNiSFJIV0daT1IwSXdURVJSZG1SRE5qQlpZbEpzZEVkWVprNURhREJLTjFGdlp6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору