EN|RU|UK
 Суспільство
  23962  99

 Через плагіат у дисертаціях державі в 2017 році буде завдано 4 мільярди збитків, - "Дисергейт"

Цього року збитки держави від плагіату в дисертаціях становитимуть понад 4 млрд грн.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це йдеться у зверненні групи "Дисергейт" і наукової громадськості до Президента України Петра Порошенка.

"За експертними оцінками, плагіат містять щонайменше 30% від загальної кількості докторських і кандидатських дисертацій, захищених за період з 1993 року по квітень 2017-го. Володарі отриманих за плагіат наукових ступенів, отримуючи доплати за них і вчені звання, обіймаючи посади, які б вони без цих ступенів не мали права обіймати, цього року коштуватимуть державному бюджету України понад 4 мільярди гривень", - сказано у зверненні.


Автори вказують на те, що неекономічні збитки від діяльності псевдонаукових корпорацій ще руйнівніші. "Це корупція, моральне розтління студентської молоді, моральна і духовна деградація суспільства, катастрофічне зниження якості вищої (як наслідок - і середньої) освіти, фактична відсутність захисту прав інтелектуальної власності. Все це призводить до вимушеного від'їзду справжніх вчених за межі України і заміщення їх у всіх наукових і освітніх установах псевдовченими, плагіаторами та фальсифікаторами", - заявляє група "Дисергейт".

На думку ініціаторів, цей негативний відбір призводить до деградації освіти і науки, що вже в найближчій перспективі сприятиме ослабленню технологічної безпеки країни і зниженню конкурентоспроможності української економіки.

Читайте також: Атестаційна колегія Міносвіти підтвердила ступінь доктора наук дружині віце-прем'єра Кириленка Катерині
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440777
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6a3dURVJTWnpsRE5qQk1Ramd3VEdaUmMzUkRNVEJaUkZGMlpFTXhNRXd6VVhaa1IxQm1Ua012TUV4MlVYTk9RM293V21KUmMwNUhRMlpPUjBRd1dXWlJkR1JET1RCYVdqZ3dUR1pSYzJSRE5EQlpURkYyZEVNMg==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору