EN|RU|UK
 За кордоном
  5624  4

 Іспанія програла суд інвесторам, постраждалим від зниження "зелених" тарифів

Програш у міжнародному арбітражі може завдати значної шкоди інвестклімату країни і платникам податків.

Іспанія програла в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів ООН (ICSID), що входить до групи організацій Світового банку, за позовом інвесторів, які постраждали від зниження субсидій на відновлювану енергію, гарантованих раніше державою, і зобов'язана виплатити 128 млн євро основної суми, а також відсотки.

Про це повідомляє іспанське видання el Pais, передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, іспанський уряд порушив статтю 10 Договору до Енергетичної Хартії, тим самим позбавляючи інвесторів справедливого і рівноправного режиму.

Позов компаній Eiser Infrastructure Limited і Energia Solar Luxembourg, які інвестували у виробництво енергії з відновлюваних джерел на території Іспанії, був задоволений частково - загальна сума позовних вимог становила понад 300 млн євро. Видання зазначає, що програш міжнародного арбітражу може завдати значної шкоди інвестклімату країни і платникам податків, оскільки створює небезпечний правовий прецедент - Іспанія є відповідачем у десятках подібних позовів.

"Якщо Іспанія програє подальші позови, втрати для іспанських платників податків можуть становити сотні мільйонів євро", - підкреслює el Pais. Серед постраждалих від зниження пільгових тарифів опинилися авторитетні міжнародні інвестори - суверенний інвестфонд Абу-Дабі, Канадський пенсійний фонд і кілька німецьких муніципалітетів.

В Україні подібна ситуація з порушенням прав інвесторів виникла з китайською державною CNBM International, для сонячних станцій якої ретроспективно знизили "зелений тариф". CNBM заявила, що подає позови проти України в міжнародні суди.

Як повідомлялося, Китай виділив $ 36 млрд на розвиток проектів Нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити тісніші економічні зв'язки між Європою та Азією. Також повідомлялося, що в найближчі три роки Китай виділить 60 млрд юанів ($ 8,7 млрд) як допомоги країнам, що розвиваються і організаціям, які беруть участь у проекті Нового Шовкового шляху. За словами посла Китаю в Україні Ду Вея, масштабні китайські інвестиції зможуть прийти в Україну тільки після забезпечення необхідного рівня захисту прав інвесторів, безпеки їхніх інвестицій.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n440822
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROUmMzUkRNVEJaU0ZKbmRFTTBNRmxpVW14MFIxaG1Ua014TUV3elVYUmtSMEV3VEZCUmRHUkhRekJNYWxGMWRFTjNaa1ZPVDFGck1UZ3dTbkpSZFU1SFF6Qk1SRkYxVVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору