EN|RU|UK
 Політика України
  4392  6

 Гриневич: Ми почали проект під назвою "Діти і папери", щоб розвантажити вчителів від паперової роботи

гриневич

У Міністерстві освіти працюють над тим, щоб зменшити рівень бюрократизації в школах і розвантажити вчителів від паперової роботи.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла Міністр освіти України Лілія Гриневич.

"У нас дійсно немає до кінця порозуміння з усіма рівнями освіти. Річ у тому, що, поки у нас доходить до школи якесь рішення, воно обростає новими трактуваннями і паперами на кожному рівні - від обласних управлінь до методичних центрів. І зараз ми розпочали проект під назвою "Діти і папери". Він має працювати проти бюрократизації освіти і розвантажити вчителів від паперової роботи", - розповіла міністр.

Відповідаючи на питання про те, як відбувається це "обростання трактуваннями і паперами", Гриневич пояснила: "Наприклад, щось міністерство спускає, потім - обласна державна адміністрація. Потім - місто, потім - район. Свого трактування додають і методичні центри. У підсумку, цей директор сидить у купі паперів; та й учитель не може займатися безпосередніми обов'язками - навчально-виховним процесом".

Також читайте: 239 опорних шкіл уже створено в Україні, - Зубко

Міністр розповіла, що в рамках проекту було складено опитувальники для вчителів різних рівнів. Було поставлено питання - що з паперів найбільше заважає їм працювати.

"І от зараз ми вже готуємо рішення, (які представимо до нового навчального року) щодо нової системи документообігу, зокрема, у школах. Для того, щоб спростити вчителю життя", - повідомила вона.

Також керівник Міносвіти пояснила, за рахунок чого це буде зроблено: "Наприклад, у деяких київських школах уже запроваджено електронний журнал. Батькам робиться розсилка оцінок і присутності дітей. Дуже зручно. Але при цьому вчителі повинні вести подвійну бухгалтерію. Тому що ще є паперовий класний журнал, який є обов'язковим. І вносити оцінки треба туди і туди".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Для впровадження нового стандарту початкової школи по всій Україні необхідно перенавчити 22 тис. вчителів, - Гриневич

За словами Гриневич, у міністерстві зараз працюють над тим, щоб залишити тільки електронний журнал. "ми над цим працюємо, тому що нам при цьому треба забезпечити, щоб у кожній школі був електронний підпис, щоб дані були засвідчені. Треба буде зробити певні стандартизовані кроки для всієї України. Ми зараз розробляємо ці інструкції і представимо їх на початку нового навчального року. Але це лише одне нововведення з масиву інших", - зазначила міністр.

Повний текст інтерв'ю з міністром освіти Лілією Гриневич читайте ТУТ.Источник: https://ua.censor.net.ua/n440853
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VW1sT1F6WXdURGRSZFRsRGQyWk9RM2d3V1RkU1owNURLekJNY2xKblRrTjNNRmxNVW14MFIxQm1Ua041TUZsbVVYVk9SME13VEZoUmRUbEhUV1pPUTJNd1dtSlJkbVJES3pCWlNGRnpkRWRYTUZsTVVYVkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору