EN|RU|UK
 Політика України
  9181  27

 "Ми в "Законі про освіту" написали, що директор школи буде обиратися за конкурсом", - Гриневич

гриневич

У кожній територіальній громаді знайдуться ті батьки, які можуть свідомо брати участь у конкурсній комісії з обрання директора школи.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла міністр освіти України Лілія Гриневич, відповідаючи на питання з приводу того, як і на який термін повинен призначатися (обиратися) директор школи.

е завжди хороший вчитель буде хорошим директором школи. Тому що директор школи - це, в першу чергу, менеджер, управлінець. І, звичайно, він повинен бути лідером вчителів. Зокрема, зараз для нас однією з пріоритетних є реформа середньої школи. З 2018-19 року стартує перший клас нової української школи. І лідерами цієї реформи мають стати директори шкіл. Ми переконалися: що б ми тут у МОН не придумали, які б красиві стандарти і рекомендації не представили, коли вони приходять на рівень школи, все залежить від директора і вчителя", - розповіла міністр.

Також читайте: Гриневич: Ми почали проект під назвою "Діти і папери", щоб розвантажити вчителів від паперової роботи

За її словами, в "Законі про освіту" написано, що директора обиратимуть за конкурсом.

"І вже це положення викликало бурхливу реакцію. Але я вважаю, що це дуже справедлива норма, бо ми маємо позитивний досвід у місті Києві. Саме тут вперше почали обирати директорів за конкурсом. Це складний процес! І в конкурсній комісії обов`язково є представники батьківських організацій, громадських організацій. Тобто кандидат на директора отримає дуже багато нестандартних запитань. І це не може бути тільки домовленість з органами місцевого самоврядування, тому що є незалежні члени комісій. І я бачу, що ця модель може успішно працювати в Україні", - впевнена Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Для впровадження нового стандарту початкової школи по всій Україні необхідно перенавчити 22 тис. вчителів, - Гриневич

Свою впевненість вона пояснила тим, що громадянське суспільство в Україні зараз досить активне.

"Я думаю, що в кожній територіальній громаді знайдуться ті батьки, які можуть свідомо брати участь у такій конкурсній комісії. І тоді директор має не просто бути призначеним - він має показати план розвитку школи, свою візію: що він буде робити, як працюватиме з різними категоріями дітей", - сказала міністр.

Повний текст інтерв'ю з міністром освіти Лілією Гриневич читайте ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440858
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3V1dwUmRYUkRLekJNZGxGelNIcFJiazVIVnpCTU0xRjJkRWRDTUV4TVVteDBSME13VEdjOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору