EN|RU|UK
 Політика України
  4360  11

 Гриневич: В Закон "Про освіту" закладена педагогічна автономія вчителя

гриневич

За цією системою вчителю "спускають" зверху тільки результати навчання, а те, як досягти цих результатів, він вирішує сам.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла міністр освіти України Лілія Гриневич, відповідаючи на питання, як повинні впроваджуватися реформи: з-під палки або умовлянням.

"Реформа не робиться тільки згори, і нам конче необхідно взяти в партнери вчителів, директорів і батьків. Якщо не мати їх доброї волі, реформи не будуть успішними. Авторитарним шляхом ви можете наказати щось виконувати. Але успіху не буде, адже вчитель має усією своєю суттю зрозуміти як і навіщо використовувати ці методики, дати мовчазну згоду дотримуватися обраного курсу навіть за закритими дверями класу. Реформа передбачає зміни на всіх рівнях, у тому числі зовсім інший менеджмент класу. І нам доведеться навчити цього вчителів. Вони зараз просто не вміють цього робити", - розповіла міністр.

Також читайте: Гриневич: Ми почали проект під назвою "Діти і папери", щоб розвантажити вчителів від паперової роботи

"Ще один значний виклик - закладена нами в Закон "Про освіту" педагогічна автономія вчителя, коли він може створювати власні програми. На цьому тримається вся прогресивна (зокрема, початкова) школа. За цією системою вчителю "спускають" згори лише результати навчання - а як ти будеш доходити до цих результатів - це твоя справа. Але для того, щоб реалізувати такий підхід, вчитель має бути творцем! Творцем нових навчальних матеріалів, цієї програми. Тому ми вирішили, що ми спочатку дамо вчителям модельні програми - щоб вони на них могли орієнтуватися, і щоб цей перехід відбувся максимально безболісно для усіх учасників освітнього процесу. Не можна, не розвинувши цей потенціал вчителів, вимагати від них чогось кардинально нового одразу. Тому ми повинні з ними співпрацювати та допомагати один одному, а не тільки спускати щось згори", - упевнена Гриневич.

Повний текст інтерв'ю з міністром освіти Лілією Гриневич читайте ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n440863
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3V1dwUmRYUkRLekJNZGxGelNIcFJjM1JIU0RCTWFsSm5kRU14TUV4MlVtcEllbEZ1VGtkWE1Fd3pVWFowUjBJd1RFeFNiSFJIUXpCTVp6MD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору