EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  8262  52

 УПЦ МП намагається зареєструвати списані у РПЦ статути, що позбавляють місцеві громади будь-яких майнових прав і можливостей впливати на ситуацію в парафіях, - Мінкульт

Українська православна церква, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, свої статути (установчі документи парафій) пише за зразками Російської православної церкви.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив голова департаменту у справах релігій і національностей Мінкульту Андрій Юраш, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Українська православна церква (МП. - Ред.) свою статутну творчість бере виключно з законодавчого поля Російської Федерації, статути Української православної церкви (МП. - Ред.) побудовані, скроєні і втілені відповідно до російських стандартів. Вони повинні були б взяти в лещата все духовне і практичне життя Української православної церкви", - заявляє Юраш.

Він також підкреслив, що церковне керівництво УПЦ МП хоче зареєструвати статути єпархіальних управлінь із правом контролю за всім життям і діяльністю релігійних організацій. А на регіональному рівні зареєструвати такі статути, в яких громади добровільно будуть позбавлені будь-якої можливості і прав хоч якось контролювати на своєму рівні парафії.

Голова департаменту вважає, що статути, які пропонує верхівка УПЦ МП, містять "вражаючі норми нігілізму і конфронтаційності із законами України".

"Наприклад, громада добровільно повністю передає всю свою власність у власність єпархіального управління, а сама лише отримує майно в оренду від єпархіального управління, тобто, мається на увазі, храм і все інше, будь-які інші споруди, наприклад, якісь господарські споруди, дзвіниці, школи. Була запущена схема, при якій всі громади повинні зректися власності, передати цю власність на баланс єпархіального управління, яке стає єдиним вершителем долі всього цього майна, коштів релігійної громади", - пояснив Юраш.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441031
VEhrNGRrdzVSMFF3V1VoU1ozUkRkekJNU2pnd1NucFNiSFJET1RCYVlsSm5aRWRETUV4WVVtZE9SMEl3V1V4UmMzUkRLMGxPUXpZd1dWQlJkVGxIVFRCWlRGSm5PVWRCTUV4b09EQkxSRkZ1T1VOdFprNURhakJLTDFGd2JucFNhSFJETVRCWlJGRjFkRU41TUV4QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору