EN|RU|UK
 За кордоном
  2177  13

 Росія - головне джерело нестабільності і загрози в регіоні, - оборонна концепція Польщі

россия москва парад фото

Членство в НАТО і Європейському Союзі залишається ключовим для безпеки Польщі; головним джерелом нестабільності в регіоні є Росія.

Про це йдеться в Оборонній концепції Республіки Польща, яку у вівторок у Варшаві представило Міноборони країни, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

Документ, зокрема, передбачає збільшення обороноздатності території держави, а також зміну системи командування. Крім того, концепція передбачає модернізацію Військово-повітряних сил, зміцнення артилерії і засобів розпізнавання.

Головним пріоритетом, за словами авторів документа, є захист своєї території, але водночас необхідно брати участь у зарубіжних операціях із союзниками. Також у документі наголошується на створенні засобів, які ускладнюють противнику вчинення дій проти Польщі і на її території.

Крім того, в Концепції йдеться, що основним інструментом забезпечення безпеки країни є Збройні сили. Однак автори документа також вказують на те, що національна безпека залежить не тільки від оборонних можливостей держави, а й, наприклад, від безпеки поставок енергії.

Розпалювання Москвою конфлікту в регіональному масштабі з участю однієї або декількох країн-членів НАТО є реальною перспективою, вважають автори документа.

До головних загроз і викликів Концепції зараховується агресивна політика Росії, яка прагне зміцнити свої позиції шляхом порушення міжнародного права, застосування сили і примусу щодо інших держав, спроб дестабілізації західних структур, таких як НАТО і ЄС, і ослаблення трансатлантичних зв'язків.

"Особливе занепокоєння викликають випадки використання Росією Збройних сил для реалізації політичних цілей", - стверджують автори документа, посилаючись на війну з Грузією і анексію частини території України.

Згідно з Концепцією, "РФ залишається головним джерелом нестабільності біля кордонів східного флангу НАТО", впливаючи на держави колишнього СРСР - Україну, Молдову, Білорусь, країни Кавказу.

Незважаючи на те, що основним джерелом загроз у Концепції названа Росія, автори також згадують про "нестабільний біля південного флангу НАТО" - Близький Схід і Північну Африку. Коонцепція була розроблена на підставі завершеного минулого місяця Стратегічного оборонного огляду.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441067
VEhrNGRrdzVReXN3VEVoUmRuUkhRVEJNTjFGMlpFTjNaazVETHpCTU4xRnpPVWRCTUV3M1VYUTVRelJtVGtObU1FdzNVWFU1UjAwd1dXNVJjMGg2VVc5T1F5c3dXVWhTYkhSSFVBPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору