EN|RU|UK
 Економіка
  8634  135

 Скасування мораторію на продаж сільгоспземель - відновлення історичної справедливості, - експерт

Можливість вільно розпоряджатися своєю землею дозволить розблокувати ущемлені права майже 7 млн осіб і відновити історичну справедливість.

Про це в ході круглого столу "Як ринок землі вплине на темпи розвитку українського АПК?", організованого Українським освітнім центром реформ, заявив член групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Олександр Шкурла, передає Обозреватель. "Раніше (в період колективізації) людей змушували віддавати свої землі. Прийшов час історичної справедливості - повернути землю людям повністю, а не наполовину. Головна мета - зрушити з мертвої точки", - підкреслив він.

На думку Дмитра Боярчука, виконавчого директора аналітичної компанії CASE Україна, поява ринку землі та можливості вільно розпоряджатися своїм паєм дасть землевласникам вагомі аргументи для формування більш вигідних умов з боку орендарів, а також додасть динаміки розвитку АПК. Водночас чергова відстрочка земельної реформи буде означати, що Україна ще багато років залишатиметься "країною з великими можливостями", але так і не реалізує їх", - заявив експерт.

Нагадаємо, що уряд позиціонує земельну реформу в числі найбільш пріоритетних в Україні. Зараз під дією мораторію перебувають близько 27 млн ​​га сільгоспземель, які належать майже 7 млн ​​громадян, переважно похилого віку. Відповідно до заяв уряду, право на покупку землі матимуть виключно фізичні особи-громадяни України. Іноземці та великий капітал будуть усунені з цього ринку. Також передбачено введення кількісних обмежень - один покупець зможе сконцентрувати не більше 200 га.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n441069
VEhrNGRrdzVRek13VEZoUmRrNUROekJaT1Rnd1dVUlJkR1JIUlRCTU4xSm5Ua000TUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору