EN|RU|UK
 За кордоном
  14124  103
Матеріали за темою:

 Білоруська влада відновила масштабні репресії, - ООН

Уряд Білорусі повернувся "до політики широкомасштабних репресій стосовно громадян, які реалізовують свої права або відстоюють їх".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це йдеться у звіті ООН про ситуацію з правами людини в Білорусі, підготовленому спецдоповідачем Міклошем Харасті. Документ буде представлено 14 червня на сесії Ради ООН з прав людини.

Автор доповіді констатує "швидке і різке погіршення загальної ситуації з правами людини" і висловлює стурбованість реакцією білоруської влади на протести проти декрету №3 "Про запобігання соціальному утриманству". За його словами, в березні 2017 року уряд країни "здійснював централізовані репресії щодо мирних демонстрантів, правозахисників, політичних опонентів і журналістів, а також іноземних спостерігачів".

Харасті зазначив, що за час березневих протестів понад 900 осіб зазнали різних форм репресій. "Березнева хвиля масових затримань виявилася найсуворішою з часів репресій, що були після виборів у грудні 2010 року", - підкреслив він.

Доповідач констатує посилення тиску влади на білоруські ЗМІ. Як зазначено в доповіді, в березні було зафіксовано 123 випадки порушення прав журналістів, в тому числі затримання, арешти та адміністративні переслідування.

Харасті також пише про нові випадки застосування смертної кари, відзначаючи, що минулого року в Білорусі було страчено чотири людини, при цьому справи трьох з них до моменту виконання вироку перебували на розгляді Комітету ООН з прав людини. Білорусь, за його словами, залишається єдиною країною в Європі і на пострадянському просторі, яка застосовує смертну кару.

"У зв'язку з цим необхідно і далі зберігати нинішній рівень контролю з боку Організації Об'єднаних Націй за дотриманням у Білорусі прав людини, особливо з урахуванням реакції влади на недавні демонстрації", - підкреслив Харасті. Він також заявив про готовність співпрацювати з урядом Білорусі і рекомендував йому "припинити всі поточні репресивні процедури".

Нагадаємо, в березні в Білорусі відбулися масові протести проти декрету президента Олександра Лукашенка "Про запобігання соціальному утриманству", який передбачав введення зборів з громадян, які офіційно не працюють.
.Источник: https://ua.censor.net.ua/n441127
TUZsRVVYUmtReTh3V1VSUmRHUkhRakJhWWxKc2VVUlJjMmxFVVhOa1IxY3dUSFpSZG5SSFFUQlpVRkpuWkVkWFRIazRka3c1UXpnd1REZFJkbVJIVnpCWlRGRjJkRWRCTUV4cVVYWmtRM3BtVGtNdk1GbEVVWE5PUTNrd1RFRm5NRXgyVW1wMFF6QXdUR3BSZG1SRE5HWk9SMEV3VEZoUmRqbEhRVEJNV0ZKblpFZFhNRnBrT0RCS04xRnVkRU5rWms1RFVqQmFZbEYxT1VNck1GbEVVbWM1UjBJd1dYYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору