EN|RU|UK
 Політика України
  5145  26

 Трепак про критику Петренка на адресу НАЗК: "По суті він стверджує, що проведений із великою помпою конкурс - це фарс!"

трепак віктор

Правильну за своєю суттю ідею конкурсного порядку зайняття посад в Україні практично повністю дискредитували.

Про це на сторінці у Фейсбуці написав кандидат юридичних наук, екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак, передає Цензор.НЕТ.

Він нагадав, що в понеділок, 22 травня, міністр юстиції Павло Петренко вкотре критично висловився на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції. Він рекомендував членам НАЗК "взятися за руки, написати заяву і піти вже, не мучитися самим, і не мучити такий важливий орган, як НАЗК". При цьому міністр констатував, що "ці випадкові люди, керівники НАЗК, на жаль, не мають волі навіть подати у відставку".

"На перший погляд, нічого екстраординарного сказано не було, - пише Трепак. - Адже роботу НАЗК за останні кілька місяців не критикував хіба що зовсім ледачий. Питання про переформатування складу НАЗК виникало неодноразово і на різних рівнях. Для цього навіть закон готові змінити - проект уже внесено на розгляд парламенту".

Також читайте: У НАЗК затвердили порядок моніторингу способу життя декларантів

Але, за словами Трепака, насправді міністр юстиції сказав надзвичайно важливу річ, на яку могли й не звернути увагу - він назвав членів НАЗК "випадковими людьми".

"Стоп!!! Як - "випадкові"? А як же тоді бути з тим, що всі вони були призначені за результатами широко розрекламованого КОНКУРСУ, проведеного за спеціально визначеною законом процедурою?" - питає експерт.

Він нагадує, що цьому конкурсу передувало демократичне формування конкурсної комісії, до складу якої увійшли представники Президента, Кабінету Міністрів, голова Нацдержслужби, а також чотири особи, запропоновані громадськими об'єднаннями антикорупційного спрямування. Склад конкурсної комісії кілька разів змінювався з ініціативи суб'єктів її формування та за рішенням Кабміну. Кабмін також ухвалив спеціальне Положення про проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів НАЗК, затвердив Регламент роботи конкурсної комісії.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Я свою думку сказав - керівництво НАЗК не в адекваті", - Гройсман - Авакову

"Далі конкурсна комісія за встановленою законом, вказаними положенням і регламентом відкритою (!!!) процедурою провела конкурс з відбору кандидатів на посади членів НАЗК. І за логікою її роботи вибрала найкращих", - зауважує Трепак.

Він також підкреслює, що головою цієї комісії була перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. Кабінет міністрів погодився з результатами відбору і призначив рекомендованих конкурсною комісією кандидатів членами НАЗК.

"Тобто, конкурсна процедура відбору та призначення членів НАЗК мала в принципі виключити потрапляння "випадкових" людей до НАЗК. Адже суть конкурсу і його мета полягають у тому, щоб з усіх можливих кандидатів відібрати найбільш достойних - компетентних, порядних, чесних. Якщо член уряду називає членів НАЗК "випадковими людьми", то по суті він стверджує, що проведений із великою помпою КОНКУРС - це фарс! Що він проводився некомпетентною чи заангажованою конкурсною комісією. Що уряд був "сліпим", коли призначав і членів конкурсної комісії, і членів НАЗК", - пише Трепак.

Також читайте: Після перевірки декларацій співробітників Нацполіції і виявлених порушень на мене чинять тиск, - заступник голови НАЗК Радецький

"У певному сенсі твердження міністра юстиції потрібно сприйняти як істину. Бо насправді він зафіксував проблему, про яку мені вже неодноразово, доводилось говорити. Проблема полягає у тому, що правильну по своїй суті ідею конкурсного порядку зайняття посад в Україні практично повністю дискредитовано. Конкурс перетворено у таке собі прикриття політичних та інших "договорняків" і протягування потрібних людей на потрібні посади. Як це було з "конкурсним" призначенням голів Миколаївської та Київської обласної державної адміністрації. Як це є з відбором кандидатів на посаду директора ДБР. Як це є з конкурсом по відбору суддів нового Верховного суду. Як це є і буде у багатьох інших випадках", - пише колишній заступник голови СБУ.

З часом, з його слів, так само може виявитися, що призначені на конкурсних засадах директор ДБР, судді ВС, голови держадміністрацій, держсекретарі міністерств та інші високопосадові державні чиновники - це суцільно "випадкові люди".

Також читайте: НАЗК просить чиновників змінити електронні адреси російських доменів у реєстрі декларацій

"Випадкові тому, що відбираються зовсім не випадковими, а спеціально підібраними для цього членами конкурсних комісії - "своїми". І на цьому моменті загострив суспільну увагу доцент Києво-Могилянської академії В. Сущенко, який на певному етапі діяльності конкурсної комісії з відбору членів НАЗК вийшов з її складу, вважаючи неможливою свою участь у її роботі", - зауважує Трепак.

І головне, наголошує він, відповідальність за неналежну роботу НАЗК не можна покладати тільки на членів НАЗК, як це намагаються сьогодні зробити.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Я їм усім рекомендую взятися за руки, написати заяву і піти вже", - Петренко про керівництво НАЗК

"Левова частина такої відповідальності лежить на тих, хто визначав склад цього органу - на суб'єктах формування конкурсної комісії, на самій конкурсній комісії, на Кабінеті міністрів, який призначав і членів конкурсної комісії, і членів НАЗК. Бо те, що маємо сьогодні з діяльністю НАЗК, є наслідком, а не причиною.

Першопричина появи "випадкових" людей у НАЗК, ДБР, Верховному суді, міністерствах і державних адміністраціях пов'язана з наявністю "випадкових" людей у політичному керівництві, КМ, парламенті та в інших інституціях, які мають стосунок до заповнення важливих державних посад за конкурсною процедурою", - вважає Трепак.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n441143
VEhrdlVXNDVRekV3V1V4U1owNURNVEJNTTFGMWRFTXJTVTVEWmpCTVJGRnpkRU0zTUV3MU9EQkxURkpuVGtNeE1Fd3ZVWE5PUXpaTWVTOVJibVJEVVRCS1psRnRaejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору